Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kartal Belediyesi’nden anlamlı proje
Kartal Belediyesi’nden anlamlı proje
Kartal Belediyesi, akıllı geri dönüşüm kutuları ile
Yaşam 26 Temmuz 2016 - 10:51

Kartal Belediyesi’nden önemli hizmet. Belediye, çevreye ve geri dönüşüme katkıda bulunurken sıcak yaz günlerinde sokakta yaşayan hayvanları da unutmadı.

KARTAL-BELEDİYESİ-HAYVAN

Kartal Belediyesi, uygulamaya koyduğu akıllı geri dönüşüm kutuları ile doğaya ve ekonomiye katkı sağlarken aynı zamanda sokak hayvanlarına da mama ve su desteği sağlıyor. Kartal Belediyesi, bu proje kapsamında daha önce Kartal'ın muhtelif yerlerine yerleştirdiği akıllı dönüşüm kutularına yenilerini ekledi. Üç farklı noktasına yerleştirilen akıllı geri dönüşüm kutuları ile geri dönüştürülebilir malzemeler doğaya ve ekonomiye kazandırılırken, aynı kutulardan sokak hayvanları mamalarını yiyip sularını içiyor.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde bulunan Uğur Mumcu Muhtarlık binasının önüne, Esentepe Mahallesi Mehmet Ali Büklü Parkı ile Çavuşoğlu Mahallesi'nde bulanan Kültür Parkı'na Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından akıllı dönüşüm kutuları yerleştirildi.