Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kasırga ‘dev’ baraja zarar verdi
Kasırga ‘dev’ baraja zarar verdi
Atlas Okyanusu'nda etkili olan Maria Kasırgası nedeniyle Porto Riko'da bulunan Guajataca Barajı'nda çatlak oluştu. Meydana gelen hasar basına yansırken; bölgedeki 70 bin kişi yaşanabilecek su taşkınlarına karşı tahliye edildi.
Yaşam 23 Eylül 2017 - 10:11

Ulusal Hava Durumu Servisinden yapılan açıklamada, 316 metre uzunluğundaki barajda oluşan çatlak hakkında durumun son derece tehlikeli olduğu belirtildi. Oluşan hasar nedeniyle su taşmalarının gerçekleştiği bölgede 70 bin kişi tahliye edilirken; 5 kilometrelik alanı kaplayan yapay bir göl hattında bulunan barajda oluşan hasar halkı su seviyesinden yüksek yerleşim yerlerine gitmeleri konusunda uyarıya neden oldu.

Turizm çöktü

Son dönemlerde Atlas Okyanusu’nda oluşan 5 şiddetindeki kasırgalar özellikle Karayipler bölgesindeki ağaçları ve evleri yerlerinden söktü. Yat turizminin merkezlerinden olan bölgede mali kayıplara neden olan kasırgalar, ada ülkelerindeki turizme de darbe vurdu.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.