Reklamsız Sözcü

Kazanan “Karabatak ve Pelikan” oldu

İzmir Kuş Cenneti''nin tanıtımı amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen ''Ulusal Foto Safari'' fotoğraf yarışması sonuçlandı
15:4126 Kasım 2016
Kazanan “Karabatak ve Pelikan” oldu
İzmir Kuş Cenneti''nin tanıtımı amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen ''Ulusal Foto Safari'' fotoğraf yarışması sonuçlandı

Türkiye”nin farklı köşelerinden gelen doğa ve kuş fotoğrafçılarının objektiflerine yansıyan kareler ”cennetin” güzelliğini bir kez daha gözler önüne sererken, ”Karabatak ve Pelikan” fotoğrafıyla Selma Kılıçarslan birinci oldu.

foto2

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü (DKMP) ve İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) işbirliğinde düzenlenen ”Kuşlar ve Memeliler” konulu foto safari Türkiye”nin farklı köşelerinden doğa ve kuş fotoğrafçılarını İzmir”de buluşturdu. Türü tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanlarından olan İzmir Kuş Cenneti”nde 3 günlük foto safarinin ardından düzenlenen yarışma sonuçlandı.

foto3

Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Koruma Biyologu Yrd. Doç. Dr. Ortaç Onmuş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Fotoğrafçısı Emirali Kokal”dan oluşan Seçici Kurul, 130 fotoğraf arasından ilk 3 derece ile 7 mansiyon ve 15 sergilenmeye değer eserleri belirledi. Değerlendirme sonucunda ”Karabatak ve Pelikan” fotoğrafıyla Selma Kılıçarslan birinci, ”Flamingo” fotoğrafıyla Oğuz Altun ikinci, ”Maskeli Ötleğen” fotoğrafıyla da Turgut Ege üçüncü oldu. Çağlar Güngör, Kumral Kepkep, Osman Can Altan, Cahit Ağcal, Ertan Daş, Özkan Özmen ve Uğur Yavuz mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp