Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kırtasiyenin renkli dünyasına hoş geldiniz!
Kırtasiyenin renkli dünyasına hoş geldiniz!
Okul alışverişi dendiğinde ilk akla gelen kelimelerden biri de kırtasiye. Birbirinden renkli ürünlerin satışa sunulduğu ve yaşımız kaç olursa olsun insana neşe veren objelerle dolu olan kırtasiyeler, 2016-2017 öğretim sezonunda da yine birbirinden dikkat çekici parçalarla dolu…
Yaşam 2 Eylül 2016 - 02:38

Bir öğrencinin olmazsa olmazları arasında ilk sıralarda, hem evde hem de okulda yanından pek ayırmadığı kalem kutusu gelir. İçinde bulunan her bir objenin öğrenciler tarafından özenle seçildiği kırtasiye ürünleri, öğrencilerin çalışma ortamına keyif katan önemli unsurlardır. Her konuda olduğu gibi kırtasiye ürünlerinin de modası var. Biz de bu modaya bir göz atalım istedik ve öne çıkan ürünleri inceledik…

Özel tasarımlar

Günümüzde üretimi yapılan her objede, ‘kişiye özel tasarım teması' ön plana çıkıyor. Bu durumdan nasibini alan kalemler de ne kadar ergonomik olurlarsa, yazı yazarken öğrencilere ne kadar konfor sağlarlarsa o kadar tercih ediliyorlar.

shutterstock_306124886

Sanatseverlere özel destek

Yıllardır adlarından başarıyla söz eden kırtasiye markaları, bu sene de yaratıcı miniklerin dünyasına farklı ürünlerle katkıda bulunuyor. Her sene olduğu gibi bu ürünler arasında yine gazlı kalemler ve sulu boyalar ön plana çıkıyor.

Keskin-Color_Cars-Serisi

Tematik ürünler

BAZI filmler kırtasiye ürünlerine konu olabiliyor. Tıpkı bir Disney yapımı olan ‘Cars' filminin sevimli kahramanın konu olduğu bu defter gibi.

shutterstock_194476403

Sağlık ön planda olmalı

Konu ne olursa olsun, anne-babalar çocuklarının sağlığını daima ön planda tutarlar. Kırtasiye söz konusu olduğunda da, içeriğinde fitalat, azo boyar maddeler ve ağır metal olan objelerden uzak durmak gerekiyor. Aksi takdirde çocuklar ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor.