Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kızım Duru, benim her şeyim
Kızım Duru, benim her şeyim
Hayatımın Aşkı’nda Nilüfer karakteriyle izlediğimiz Duygu Boztepe, verdiği hayat mücadelesini anlattı...
Yüksel ŞENGÜL
Yaşam 9 Ekim 2016 - 00:37

Duygu Boztepe “Kızım Duru ile nefes alıyorum ben. Hayalinde yaşattığı arkadaşları var. Onlarla birlikte hayali oyunlar oynuyor evde. Oyunculuk yeteneği var” dedi…

Geçen yıl kansere yakalanan eski mankenlerden olan eşi Sertaç Boztepe'yi kaybeden Duygu Boztepe, 3.5 yaşındaki kızı Duru ile birlikte yeni bir hayatın mücadelesini veriyor. Zengin Kız Fakir Oğlan ve Bir Deniz Hikayesi'nden sonra en son Hayatımın Aşkı dizisinde Nilüfer karakteriyle izlediğimiz Boztepe'yle oyunculuğunu, yaşadıklarını, konuştuk…

– Hayatımın Aşkı'yla başlayalım…
Dizide Nilüfer rolünü de çok sevdim. Özellikle Zafer Algöz ile Zeynep Eronat'ın gerçek annem ve babam gibi bana yakınlık göstermeleri beni çok mutlu etti. Yönetmenimiz “Diziye ara veriyoruz” dedi. Dizinin devam etmesini elbette çok isterim ama şu an belli değil.

– Anne olmanın ve spora olan düşkünlüğünün oyunculuğuna katkısı oluyor mu?
Elbette, oluyor. Mesela, Hayatımın Aşkı dizisindeki Nilüfer rolünü almamda, spora düşkünlüğümle anne olmamın katkısı büyük oldu.

– Bir röportajında “Spor beni besliyor” demişsin.
Spor hayatımda her zaman oldu. Fit olmak, kilo vermek, formda kalmak elbette güzel ama ben sporu spor olduğu için seviyorum. Mutlu ediyor.

Sertaç Boztepe 2015'te hayata veda etti.

– Yaşını göstermiyorsun, yaptığın özel şeyler var mı?
33 yaşındayım ama kimse inanmıyor. İnanın güzellik ve gençlik sırrım yok. Her zaman natürellikten yanayım. Alkol ve sigaradan uzak bir hayatım var. Uykuma dikkat ederim. Sağlam kahvaltı yaparım.

– Minyon tipte oluşun oyunculukta avantaj mı dezavantaj mıdır?
Ekran insanı zaten olduğundan daha iri gösteriyor. Bu anlamda minyon olmak avantajdır. 3.5 yaşında Duru adında bir kızım var. O büyüyünce abla kardeş olacağız. Bugüne kadar hep kendi yaşımdan küçük karakterleri oynadım. Hiç de sırıtmadı.

HAYATIMIN AŞKI

Bana dayanma gücünü kızım verdi

– Büyük bir acı yaşadınız. O süreci atlatmak zor muydu?
Kocam Sertaç Boztepe'yi kaybettikten sonra bana en büyük teselliyi ve dayanma gücünü kızım Duru verdi. Çünkü, annesini acılar içinde, sürekli ağlayan bir kadın olarak görmesini istemedim. Kocamı toprağa verdiğimiz gün eve döndük ve Duru onunla hamur oynamamı istedi. Hayatımın kırılma noktasıydı o. Acımı ve gözyaşlarımı içime atarak, oturdum ve saatlerce kızım ile hamur oyunu oynadım. Kaderimizi biz bilerleyemiyoruz.

– Duru'ya babası Sertaç Boztepe'nin yokluğunu nasıl anlattın ya da anlatacaksın?
1.5 yıl önce kaybettik kocamı. Duru henüz 2 yaşındaydı babası öldüğünde. Onu elbette biliyor, hatırlıyor. Ona babasının uzakta olduğunu söylüyorum, konu kapanıyor. Pedagog, 6-7 yaşına gelince her şeyi anlatabileceğimi söyledi.

– Duru'nun da oyuncu olmasını ister misin?
Duru'nun hayalinde yaşattığı arkadaşları var. Onlarla birlikte hayali oyunlar oynuyor evde. Kızımın oyunculuk yeteneğinin farkındayım. Başarılı olacağına inanıyorum. Elbette oyuncu olmasını çok isterim.
Bunu zaman gösterecek.

– Kızın Duru'dan söz eder misin?
Kızım Duru ile nefes alıyorum ben, o benim her şeyim. O şimdi anaokuluna gidiyor.

‘Bir gün babaya ihtiyacı olacak'

– Bir gün aşk kapını çalarsa?..
Ben artık büyük konuşmamayı da öğrendim. Bir gün Duru'nun bir babaya ihtiyacı olacak elbette. Biyolojik babası yok ama ona baba desteği vererek, manevi açıdan baba sıcaklığını yaşatacak birisi olabilir.

– Gelelim Duygu Boztepe'nin oyunculuğa nasıl başladığına…
Her şey 2007'de reklam oyunculuğuyla başladı. Bir ajansta çalışıyordum. Bir reklam filmine telli duvaklı gelin aranıyordu. “Sen oyna” dediler, ısrar ettiler. Peki, dedim. Çok keyif aldım. Derken reklamlardan dizilere geçtim ve ilk dizim Milyonda Bir oldu. Bu arada 2011'de bir havacılık programının sunuculuğunu yaptım. Konuşmayı sevdiğim için program sunuculuğu da çok hoşuma gitti doğrusu.

KENDİM VE KIZIM İÇİN YAŞIYORUM

– Sekiz yıl önce (2008) Türkiye Yüz Güzeli seçildin.
23 yaşındaydım ve son dakikada katıldım Türkiye Yüz Güzeli yarışmasına ve kazandım.

– Barış Manço'nun klibinde mi oynadın?..
Barış Manço, 1 Şubat 1999'da hayata veda etti, bir yıl sonra da Doğukan'la Beyhude Geçti Yıllar adlı şarkısındaki klipte kamera önüne geçtim.

– Sinema filmi istiyorsun.
Sanırım çok yakında bir sinema filminde oynayarak muradıma ereceğim.

– Hedefleriniz?
Sorumluluklarım çok büyük. Hem kızım için hem kendim için yaşıyorum.