Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kol ve bacak sarkmalarına ameliyatsız çözüm
Kol ve bacak sarkmalarına ameliyatsız çözüm
Genellikle yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan vücuttaki deri gevşekliği; özellikle kol ve bacak içleri ile karın derisinde oluşur. Ancak bu sorundan neştersiz kurtulmak mümkün...
Yaşam 22 Mayıs 2016 - 01:44

Genellikle yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan vücuttaki deri gevşekliği; özellikle kol ve bacak içleri ile karın derisinde oluşur. Ancak bu sorundan neştersiz kurtulmak mümkün…

Yaşlanma süreciyle birlikte diğer organlarda olduğu gibi, deri de zamanla morfolojik ve fizyolojik olarak geriler, fonksiyon kaybına uğrar. Diğer organlardan farklı olarak, derideki yaşlanma sürecinde fiziksel, kimyasal ve mekanik çevresel faktörler de etkilidir. Hem kronolojik yaş hem çevresel faktörler hem de yaşam tarzının etkisiyle deride gevşemeler, sarkmalar meydana gelir. Uzun süre kontrolsüz yapılan diyetler, sık kilo alıp verme, yetersiz ya da yanlış egzersizler de ciltte sarkmalara neden olabilir. Her ne kadar spor yapılsa da özellikle kol-bacak içleri ve karın derisinde sıkılaşma sağlamak için egzersiz her zaman tek başına yeterli olmaz… Dr. Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar ameliyatsız vücut sıkılaştırma ile ilgili bilgi verdi…

56

Yüksek fokuslu ultrasonik lifting nedir?

Ultrason bilindiği gibi anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan aynı zamanda karaciğer, safra kesesi,böbrek ve kadın hastalıkları gibi birçok hastalığın tanısında kullanılan bir teknolojidir. Ultrason enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır ve klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisine rastlanmadığı ispatlanmıştır. Günümüz teknolojinin gelişmesine paralel olarak farklı cihazlarla cerrahisiz cilt gençleştirme ve sıkılaştırma işlemlerinin yapıldığı bu yöntemler bizi sosyal hayattan kısıtlanmadan ve ameliyat masasına yatmaktan korkan hastalar için gençleşme imkanı sağlamaktadır. Bu alanda en yeni yöntemlerden biri yüksek fokuslu ultrason sistemidir. Fokuslu yani odaklı ultrason yönteminde ultrason dalgası noktalar halinde dokuda odaklanır. Odaklandığı bölgelerde sürtünmeyle beraber ısı enerjisi ortaya çıkar. Dolayısıyla kontrollü olarak kası çevreleyen  fibröz  yapı olan fasiada (smas) ve derinin dermis tabakasında koagülasyona sebep olur. Vücut tarafından yara dokusu olarak algılanan bu bölgelerde yoğun kolajen aktivasyonu sağlar. Smas tabakasında ki ısı koagülasyonu germe ve lifting etkisi ile ciltte sıkılaşma ve gençleşme meydana getirir.

60

HANGİ BÖLGELERDE ETKİLİDİR?

Ameliyatsız yüz ve vücut germe dediğimiz bu sistem öncelikle yüz ovalini, çene çizgisindeki bozulmayı toparlamakta ve gıdı sarkmasını azaltır. Ciltte genel bir sıkılaşma ve genç-leşme sağlar. Bunların yanı sıra tek seansta vücutta mucizeler yaratabilen bir sistemdir. Kol  içi sarkmalarına, iç bacak-dış bacak, popo düşüklüğü ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında kullanılması uygundur. Kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Erkeklerde boyun sarkmaları ve gevşekliğinde  çok etkili olurken, kadınlarda özellikle kol içi ve bacak içi sarkmalarda çok başarılıdır.

58

Ciltte ne gibi değişiklikler olur?

Ultrason ile lifting etkisi cildin alt katmanlarında ‘sıcak noktalar' oluşmasını sağlıyor. Küçük ısı hasarları dediğimiz bu noktalar sayesinde cildin kendini onarma süreci tetiklenerek, cilt altında bulunan ‘bağ dokusu' güçlendiriliyor. Güçlenen bağ dokusu ile birlikte kolajen üretimi artıyor ve bu durum cilt yüzeyinde ‘lifting' etkisi yaratmasını sağlıyor. Yüz, boyun, dekolte, vücut bölgesinde bir bedene yakın incelme, daralma görülüyor. Ciltteki sıkılaşma ve parlaklık anında fark ediliyor. Uygulama yapılan yerdeki sarkma ve kırışıklıklar büyük ölçüde yok oluyor.

57

KİMLERE uygulanabilir?

Derimiz, vücudumuzun en büyük organı olup, kişiler arası iletişimde ilk göze çarpan bölgedir. Kadınlar kadar erkeklerin de ilgisini çeken bu teknoloji, son zamanlarda yerçekimine maruz kalmış yüzü kaldırma konusundaki ameliyatsız en etkili yöntemlerden biri. Bağ dokusu gevşek, sarkmaların başladığı, cilt ve cilt yağ dokusu kalın kişiler için idealdir. Ayrıca yaşı genç olmasına rağmen göz kapağı erkenden düşmüş, uyku pozisyonuna bağlı olarak yüzde asimetrisi olan kişilerde de uygulanabilir. Yaştan çok kişinin klinik olarak seçimi önemlidir. Yüz ovalinin şekillendirilmesinde, çene kontürünün belirginleştirilmesinde, gıdı bölgesinin toplanmasında, kaş kaldırmak amacı ile göz çevresi kırışıklık ve göz altı torbalanmasını azaltmak, boyun ve dekolte kırışıklığı gevşekliği giderilmesinde ultrason ile iyi sonuçlar elde edilmektedir.

KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?

Ultrason dalgaları ile gençleşmeye yardımcı yöntem, diğer teknolojilere göre daha uzun süreli bir etkiye sahiptir. Ultrasonla elde edilen sonuçlar yaklaşık 1/1.5 yıl sürer.

Haftaya:  Fraksiyonel Radyofrekans ile cilt gençleştirme