Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Konforun teknolojiyle mükemmel uyumu
Konforun teknolojiyle mükemmel uyumu
Günümüzde yatak üreten pek çok marka, kişisel konforu sağlayabilmek için teknolojinin nimetlerinden bolca faydalanıyor. Bu sayede iki kişinin de farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen nitelikteki orijinal yatak tasarımları dahi tüketicilerle buluşabiliyor. Tüm bu yenilikleri takip ederken sizin için en iyi olan yatağı seçmek ise bazı unsurları dikkate almanızı gerektiriyor...
Yaşam 23 Ağustos 2016 - 23:49

1. Çok yumuşak olan yataklar omurga sağlığını koruma konusunda sorun yaratabilir. O nedenle özellikle sağlık sorunu olanlar orta sert ya da sert yatakları tercih etmelidir.
2. Yatağın uyunacak alanı kadar önemli olan bir diğer kısmı da kasası. Eğer tercihinizi ahşap kasadan yana kullanacaksanız uzun süreli kullanım şansınız daha yüksek olabilir. Ahşap kasaların vidalama sistemini de dikkatlice incelemenizde yarar var.
3. Yatağınızın hammaddesi köpük, ipek, yün ve kaz tüyü olursa konforlu bir uyku çekme şansınız daha yüksek olur.
4. Alışveriş sırasında boyunuz, kilonuz, sağlık sorunlarınız gibi detaylı bilgileri satış danışmanıyla paylaşmak doğru yatağı seçmenize olanak sağlar. Bunları sormadan size yatak öneren danışmanlarla ilgili aklınızda soru işareti oluşmalı.
5. Sert yataklar omurga sağlığı açısından daha uygundur. Kuş tüyü bir yatakta yatıyormuşsunuz hissi verse de yumuşak yataklar omurganın şeklini korumada etkili değildir.
6. Yatak şiltesinin içinde ne kadar çok yay olursa o yatak vücudun sağlıklı duruşuna o kadar çok destek verir.
7. Dolguları iç yaylara bağlı olan şilteler şekillerini daha uzun süre koruduğundan, bu özelliğe sahip yataklar kaliteleriyle uzun ömürlü olurlar.
8.Yatak satın alırken, taşıma sırasında oluşabilecek bir deformasyon konu olduğunda ürünün değişip değişmediğiyle ilgili bilgi alın.
9. Sağlık açısından, vücudunuza destek veren yatak tasarımlarını tercih edin.
10. Günümüzde alerji en çok karşılaşılan sağlık sorunlarından olduğundan, yatağın alerji karşıtı üretilmiş maddelerden yapılmış olmasına özen gösterin.

Etiketler