Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Köpeğim bana ışık olacak”
“Köpeğim bana ışık olacak”
Muğla'nın Marmaris ilçesinde yalnız yaşayan görme engelli 51 yaşındaki Mustafa Demirtaş’ın rehber köpeğinin zehirlenerek öldürülmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine çoban kırması rehber köpek hediye edildi.
Yaşam 18 Kasım 2016 - 10:25

Geride bıraktığımız günlerde görme engelli Mustafa Demirtaş’ın rehber köpeği zehirlenmiş ve bu konu kısa sürede sosyal medyada bir kampanyaya dönüşmüştü. Demirtaş’a yeni bir köpek verilmesi için başlatılan imza kampanyasına Cem Yılmaz da sosyal medya hesabından destek vermişti. Marmaris'e 30 kilometre mesafedeki Osmaniye Mahallesi Camiyanı mevkiinde elektriği ve suyu olmayan evinde tek başına yaşayan, işi ve sosyal güvencesi bulunmayan, kardeşlerinin yardımıyla geçinen 51 yaşındaki görme engelli Mustafa Demirtaş'a rehberlik eden kurt kırması ‘Doddi' adlı köpeğin öldürülmesinin ardından, Muğla Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşa rehber köpek hediye etti.

engel-ic

Engelli vatandaşın köpeğinin öldürülmesinin ardından yerel ve ulusal basında çıkan haberlerden sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, görme engelli vatandaşa isteği üzerine yeni bir köpek hediye edilmesi için çalışma başlattı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler ekipleri Mustafa Demirtaş'ın isteği üzerine kendisine 8 aylık çoban kırması bir köpek hediye etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, Marmaris ilçesinde yaşanan köpek zehirlenme olayından kısa süre sonra ekiplerin konuyu araştırmaya başladığını ve mağdur vatandaş Mustafa Demirtaş'ı evinde ziyaret ettiğini söyledi ve Büyükşehir Belediyesi olarak Mustafa Demirtaş'a kendi isteği üzerine köpek hediye edildiğini belirtti.

engel-ic-2

“KÖPEĞİM BANA IŞIK OLACAK”

Yeni köpeğine Aydın ismini koyan Mustafa Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine yanında oldukları ve yeni arkadaşı için teşekkür etti. Mustafa Demirtaş, “Köpek benim için çok önemli. 24 saat etrafımda, hem evimi, hem hayvanlarımı koruyacak, hem de bana ışık olacak. Emeği geçenlere, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. İHA

engel-ic-3

İLGİLİ HABERCem Yılmaz Marmaris Belediyesi'ne teşekkür ettiCem Yılmaz Marmaris Belediyesi’ne teşekkür etti