Reklamsız Sözcü

Kortların prensesi

Tarih yazan genç tenisçi Çağla Büyükakçay şampiyon oldu!
00:4426 Nisan 2016
Kortların prensesi
Tarih yazan genç tenisçi Çağla Büyükakçay şampiyon oldu!

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda teklerde şampiyon olan milli sporcu Çağla Büyükakçay, kupasını alarak gururumuz oldu.

MÜTEVAZI SPORCU

GARANTİ Koza Arena'da düzenlenen final maçında WTA seviyesinde teklerde şampiyon olan ilk Türk tenisçi Çağla Büyükakçay hepimizin gururu oldu. Şampiyonluk kupasını ve 43 bin dolar para ödülünü alan Çağla, yaptığı konuşmada rakibine de teşekkür ederek ne kadar mütevazı bir sporcu olduğunu gözler önüne serdi.

HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNÜ

HAYATININ en güzel gününü yaşadığını belirten Çağla “Bu turnuvada ilk oynadığımda 15 yaşındaydım. Dünyanın en iyi tenisçilerini bu turnuvada gördüm. En büyük hayalim bu kupayı kazanmaktı. Bu kupayı evimde kazandığım için çok şanslıyım” ifadelerini kullandı. Kupa töreninden sonra Ajda Pekkan konuklara mini bir konser verdi.

WTA Şampiyonu olan ilk Türk tenisçi Çağla Büyükakçay'ın final karşılaşmasını televizyondan canlı izleyen Hülya Avşar yerinde duramadı. Heyecandan ekrana bile bakamayan Avşar sosyal medya hesabından Çağla için “Şampiyooon! Teşekkürler Çağla” diye yazdı ve genç sporcuya desteğini göstermiş oldu.

Çağla'ya Hülya desteği

Kupa töreninden sonra Ajda Pekkan geceye özel hazırladığı repertuvarıyla konukları coşturdu.

 

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp