Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Köyceğiz’de göle öğrenci çaldılar
Köyceğiz’de göle öğrenci çaldılar
Muğla Köyceğiz'de gelenek bozulmadı
Yaşam 21 Mayıs 2016 - 13:27

Köyceğiz Meslek Yüksekokulu’nda, önceki yıllarda olduğu gibi, mezun olan iki öğrenci, bir sonraki yıl daha fazla öğrencinin kayıt yaptırması amacıyla Nasrettin Hoca’nın hikayesinden yola çıkarak göle atladı.

koycegiz

MSKÜ Köyceğiz Meslek Yüksekokulu’nun 2015-2016 akademik yılı için düzenlenen mezuniyet töreni Köyceğiz Kordon’da yapıldı. Törene Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkan Vekili Nadi Pirci, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Aktürk, MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Şahin, Köyceğiz Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Ali Özler, Ortaca Meslek Yüksekokul Müdürü Ramazan Güp, öğrenciler ve aileleri katıldı. Okulun 2012-2013 akademik yılında ilk kez 20 mezun verdiğini söyleyen Köyceğiz Meslek Yüksekokul Müdürü M. Ali Özler, 3 bölümde 460 öğrenciye eğitim verildiğini ve bu yıl mezun sayısının 134’e çıktığını belirtti.

koycegiz3

DHA’da yer alan habere göre Mezun olan öğrencilere gerekli mesleki donanımların verildiğini söyleyen MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça da “Ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insanları yetiştirmekte azimli, kararlı ve güçlüyüz. Bundan sonra da Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde iş bulabilecek öğrencileri yetiştirmeye devam edeceğiz. Üniversite olmanın gerçek amacı uluslararası olabilmektir. Gelecekte daha kaliteli eğitime devam edeceğiz” diye konuştu.