Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kusursuz bronzluğa ulaşmanın 6 adımı
Kusursuz bronzluğa ulaşmanın 6 adımı
Güneşli günlerin en güzel yanlarından biri de, bu dönemde bronz tenli kişilerin sayısında yaşanan artış. Cilt renkleri koyulaştıkça daha enerjik ve sağlıklı görünen kişiler için mükemmel bronzlaşmaya dair önemli tüyolar var. Bu tüyoları hayata geçirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise cilt sağlığınızı tehlikeye atmamak...
Yaşam 8 Temmuz 2017 - 02:26

Birgan BİLEKE

madde-1

1- Bronzlaşmadan önce yapmanız gereken ilk ve en önemli uygulama, cildinizi ölü deriden kurtarmak. Bunun için banyoda vücudunuza kese yapmanız, yüzünüze de meyve özlü peeling ürünleri uygulamanız yeterli. Bu süreçte cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin.

madde-3

2- Ten renginize göre güneş koruma ürünleri seçmeye özen gösterin. Buğday ve daha koyu cilt rengine sahip kişiler SPF değeri en az 10 olan kremler tercih edebilir. Açık tenli kişilerse, en az 30 SPF'li ürünleri tercih etmeli.

madde-4

3- Denize girip çıktığınız her sefer mutlaka duş alın. İyice kurulandıktan sonra güneş kreminizi yeniden sürün.

madde-7

4- Hafif rüzgarlı havalarda güneşlenmek, hiç fark etmeden bronzlaşmanızı sağlar. O nedenle güneşin ve rüzgarın tadını çıkarırken, uyuyakalmamaya özen gösterin. Aksi halde bronz ten yerine cilt yanıklarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

madde-2

5- Güneşlenirken daima aynı pozisyonda kalmamaya dikkat edin. 20 dk'da bir güneşlenme pozisyonunuzu değiştirmelisiniz.

madde-10

6- Güneşle haşır neşir olduğunuz gündüz saatlerinin sona ermesiyle birlikte duş alırken cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin. Duş sonrası mutlaka cildinizin türüne uygun bir nemlendirici sürün.

Son güncelleme: 03:21 - 08.07.2017