Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
KYK burs sonuçları bugün açıklanıyor mu? Bakan’dan kritik açıklama
KYK burs sonuçları bugün açıklanıyor mu? Bakan’dan kritik açıklama
12 Ekim 2016 Çarşamba gecesi son bulan KYK burs başvurlarının ardından gözler sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç konuya ilişkin açıklamada bulundu.
Yaşam 31 Ekim 2016 - 09:28

KYK’dan burs ve öğrenim kredisi almak için başvuran adaylar artık sonuçların bir an evvel açıklanmasını bekliyor. Konuya ilişkin beklentiler artınca Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katıldığı programda KYK burs sonuçları hakkında açıklama yaparak “YÖK ile yaptığımız çalışmada sona gelmiş bulunmaktayız. Tarih veremiyorum ama bu ay içinde bitecek” dedi.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI

İLK DEFA BURS / ÖĞRENİM KREDİSİ ALACAK ÖĞRENCİLERİN YAPACAKLARI İŞLEMLER

Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir.

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler ise istenmemekte olup, beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler Kurumun kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

Son güncelleme: 12:43 - 31.10.2016