Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lazerle 20 dakikada gençleşin
Lazerle 20 dakikada gençleşin
Lazerle cilt yenilemede son yıllarda büyük gelişmeler yaşanıyor. Bu yöntemle kişiyi sosyal yaşamdan soyutlamadan; cilt gençleştirme, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanıyor...
Yaşam 24 Eylül 2017 - 02:52

Lazerle cildin 3T tedavisi

Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulamayla çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Deri gençleştirme veya 3T tedavileri olarak isimlendirilen bu yeni teknikle ciltte renk dengesizliği ton farklılığı giderilirken, sıkılık ve düzelme sağlanır. Tekniğin esası; deri yüzeyini soymadan alt deride ısınma etkisi ile küçük hasarlar yaratarak derinin tamir mekanizmaları harekete geçirmektir. Bu sayede kolajenin yenilendiği kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir. Lazerler ciltteki kolajeni artırarak etkili olmaktadır. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte aydınlanma, canlanma ve sarkmada toparlanma meydana gelir. Lazerle cilt yenileme tedavileri botoks, dolgu, mezolift, PRP ile kombine edilerek sonuçlar mükemmelleştirilebilir. Lazerle cilt yenileme işlemlerinden önce veya sonra, yüz dolgu işlemlerinin uygulanması cilt kalitesinin artışıyla beraber kırışıklıklarda azalma ve yüz sarkmasının toparlanmasında çok etkili olmaktadır.

Hangi durumlarda kullanılabilir?

– Yüzde sarkma ve esneklik kaybı
– Dudak, alın ve göz çevresindeki ince çizgiler,
– Suçiçeği ya da akne sonrası kalıcı izler
– Cerrahi yüz liftingine iyi yanıt vermeyen hastalar
– Yaşlanmış ve güneş hasarına uğramış(soluk, cansız, lekeli) cilt yapısı
– Yaşlılık lekeleri Ciltte (özellikle sigaraya bağlı) sarı- gri renk değişikliği
– Bazı doğum lekesi tipleri. Genişlemiş gözenek problemleri

Cilt yenileme kaç seans uygulanır?

Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde sonuç alabilmek için 3-6 seans gerekebilir. Cilt yenilemede değişimler  tedaviden 1.5 ay sonra başlar ve 6 ay içeresinde maksimum sonuç elde edilir. Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde tedavileri sonrasında güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

kac-seans

Uygulama süresi ne kadar?

Lazer uygulamaları kısa süren işlemlerdir. Ortalama 15- 20 dakikalık bir işlemdir. İşlem sonrası kullanılan birkaç yatıştırıcı ürünle kişiler günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edebilirler.

uygulama-suresi

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.