Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lokmamızı paylaşırız toprağımızı asla
Lokmamızı paylaşırız toprağımızı asla
Artvin Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde maden faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor.
Yaşam 2 Mart 2016 - 00:41

Artvin Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde maden faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor. Artvinli kadınlar düzenledikleri protesto gösterisinde lokma tatlısı yaparak dağıttı.

ÖNCEKİ gün Artvin'de Kızılay İşhanı önünde toplanan Artvin Kadın Platformu üyeleri, ‘Lokmamızı paylaşırız, toprağımızı asla' sloganı atarak lokma tatlısı yaptı. Yöresel kıyafetler giyerek maden çalışmalarını protesto eden kadınlar, caddeden geçenlere lokma tatlısını dağıttı. Kadın Platformu adına Sevgi Önay, açıklama yaparak, “Bu toprakların kadınları olarak hukukun bizden yana karar vereceğine inanmak istiyoruz” dedi.

YAVRULARIMIZI YETİŞTİRMEKTEN BAŞKA DERDİMİZ YOK

KADIN Platformu adına yapılan açıklamada “Biz de yavruyuz ama sadece ve sadece bu dağlarda çobanlık yapan, çiftçilik yapan, süt sağan, sırtında taş taşıyıp evlek evlek bahçeler kuran, bir ağacın gövdesine yaslanarak ömrüne ömür katan, rüzgârda devrilen ağaca bile gözyaşı dökebilen ve bizi bu sevdalarla büyüten analarımızın, babalarımızın yavrusuyuz. Bizim de bu topraklarda tıpkı bu sevdalarla yavrularımızı yetiştirmekten başka derdimiz yoktur” denildi. DHA

 

Son güncelleme: 00:42 - 02.03.2016