Lösemiyi yendi üniversitede okuyor

Lösemiyi yendi üniversitede okuyor

Lösemi hastalığına yakalanan 18 yaşındaki Batuhan Kıran, tedavisi süresince çevresinden gördüğü destek ve okuma azmiyle hastalığını yendi
Yaşam 6 Şubat 2016 - 09:09
Yaşam Ekibi

Genç yaşta lösemi hastalığına yakalanan 18 yaşındaki Batuhan Kıran, tedavisi süresince çevresinden gördüğü destek ve okuma azmiyle hastalığını yendi. Tüm çevresinin desteğini arkasına alan Kıran, şu an üniversitede okuyor.

Samsun'un Canik ilçesinde oturan Arif ve Yasemin Kıran'ın oğulları Batuhan Kıran, 6 yıl önce lösemi hastalığına yakalandı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan Batuhan Kıran, başta ailesi olmak üzere arkadaşlarının desteği ve okuma azmiyle, hastalığı yenmeyi başardı. Giresun Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Yüksekokulu'nda eğitimine devam eden Batuhan Kıran, “Beni lösemiyken ayakta tutan ailem, arkadaşlarım ve en önemlisi okul oldu. En büyük destekçim ailemdi. Bazı zamanlar hastaneye öğretmenlerim geldi onlardan destek aldım. Okulda ağzımda maske var diye dışlanacağım zannettim. Ama arkadaşlarım beni bağrına bastı. Lösemi hastası olanlara söylemek istediğim bunun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu unutmasınlar” dedi.

Lösemi ailenin savaşı

Lösemi hastalığının bir aile savaşı olduğunu söyleyen baba Arif Kıran, “Hastalığın başlangıcında büyük şoklar yaşadık. Hastalığı öğrendikten sonra ve yenilebilir olduğunu anladıktan sonra savaş başladı. Lösemi bir savaş. Bu bir ailenin savaşı. Aile ne kadar çok birbirine kenetlenirse o kadar çok başarı sağlanır. Şu an üniversitede okuyor ve hayata bağlandı. Hastanede olan halen bir sürü çocuğumuz var. Ben topluma sesleniyorum. Bu çocuklarımızı ziyaret edin. Bu çok önemli” diye konuştu.

Yaşam Ekibi