Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Medeniyetlerin insanlığa kazandırdığı 10 icat paylaşan: Sozcu
Medeniyetlerin insanlığa kazandırdığı 10 icat
Yazı, alfabe, demokrasi, anayasa... Günümüz dünyasının temellerini atan icatlar, birçok medeniyetin insanlığa kattığı değer olarak kabul ediliyor. İnsanlık tarihine yön veren keşifler, tarihin akışını değiştirdi ve modern tarihin oluşmasına sebebiyet verdi. Peki bu icatları ortaya çıkan medeniyetler hangileriydi?
Yaşam 11 Eylül 2017 - 11:15

Her şey homo cinsi canlıların günümüzden yaklaşık olarak 2.8 milyon yıl önce Afrika’da ortaya çıkmasıyla başladı. Yüz binlerce yıl sonra modern insan görünümüne kavuşan türler, yerleşik hayata geçti ve birlikte yaşayarak uygarlıkları oluşturmaya başladı. Savaşlar ve yıkımlarla modern insanın tarihi şekillenmiş olsa da; birçok uygarlığın keşfettiği icatlarla günümüz dünyasının temelleri atıldı. Modern alfabenin temelini atan Fenikeliler, tarihin gerçek anlamda yazılmasını sağlayan Sümerler ve demokrasi modelini kullanan Antik Yunan gibi birçok medeniyet, günümüz bilgi çağının başlangıcına sebep oldu.

Son güncelleme: 13:46 - 11.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.