Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Meksika’da deprem sırasında gökyüzü aydınlandı
Meksika’da deprem sırasında gökyüzü aydınlandı
Pasifik Okyanusu'nda gerçekleşen ve başta Meksika olmak üzere 6 ülkeyi birden etkileyen 8 Eylül 2017 Meksika Depremi sırasında gökyüzünde enteresan ışıklar belirdi.
Yaşam 8 Eylül 2017 - 10:54

Meksika'nın Pasifik Okyanusu’na kıyısı bulunan Pijijiapan bölgesi açıklarında yerel saatle 04:49'da meydana gelen 8 büyüklüğündeki deprem başta Meksika olmak üzere 6 ülkeyi birden etkiledi. Mexico City’de bulunan insanların çektikleri bazı görüntüler ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntüler içerisinde deprem sırasında ve sonrasında gökyüzünde beliren mavi ve yeşil renkte ışıklar yer alıyor.

Deprem ışıkları

Daha önce meydana gelen Japonya ve İtalya’da yaşanan depremler öncesinde de gökyüzünde nedeni bilinmeyen ve Meksika’da meydana gelen ışıklara benzeyen olaylar tespit edilmişti. Meksika basınına konuşan uzmanlar gökyüzünde meydana gelen ışıkların oluşum nedenini yer hareketlerinin ortaya çıkardığı elektrik yüküne bağlıyor.

Son güncelleme: 10:55 - 08.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.