Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Melih Gökçek’den haremlik selamlık uygulama…
Melih Gökçek’den haremlik selamlık uygulama…
Ankara'da kadınlara pembe vagon.
Yaşam 13 Haziran 2016 - 14:20

Deniz AYHAN/ANKARA
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek çok tartışılacak bir uygulama için harekete geçti. Gökçek, Ankara Metrosu'nda kadınlara özel pembe vagon uygulamasına gidilmesi için anket yaptı. Japonya’nın başkenti Tokyo’da metroda kadınları tacizden korumak için ayrı vagon uygulamasına gidildiğini belirten Gökçek, “Ne dersiniz? Ankara Metrosu'nda da bayanlara ayrı vagon uygulamasını deneyelim mi?” diye sordu.
vagon
10 BİN KİŞİ OY VERDİ
Twitter üzerinden yapılan ankete, 10binin üzerinde kullanıcı katıldı. %45 oranında kişi kadınlar için ayrı vagona ‘evet' derken, %55 ise ‘hayır'ı işaretledi.

Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, “Kadınları korumak adına ayrı vagon yerine, rahatsızlık verenleri eğitsinler. Ne yapacaklarına kafa yorduğun kadar, sokakları güvenli hale getirmekle uğraşsan zaten sorun yok? Ayrı bir sokak hatta ülkeleri de mi ayırsak? Önemli olan erkeklerin birlikte yaşamayı öğrenmesi” dediler.