Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Meme kanserinde meme onarımına dikkat çektiler
Meme kanserinde meme onarımına dikkat çektiler
Meme Rekonstrüksiyonu Farkındalık Günü kapsamında Acıbadem Maslak Hastanesi’nde “BRA-Day Etkinliği” düzenlendi.
Yaşam 19 Ekim 2016 - 14:31

Etkinlikte, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları meme onarımıyla ilgili önemli bilgiler verirken, meme kanserini yenmiş kadınlar etkileyici hayat hikayelerini ve meme onarımının hayatlarındaki önemini anlattı… “Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin sevilen oyuncusu Müge Boz'un moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için kurulan ve meme kanseri tedavisi görmüş kadınlardan oluşan “Farkındalık Korosu” da verdiği konserle herkese keyifli anlar yaşattı.

bra_day-genel-2
Halka açık olarak gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; meme onarımı ile ilgili Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları ile hastalar bir araya geldi. Uzmanlar eş zamanlı ve geç meme onarımı hakkında kapsamlı bilgiler verirken hastalar meme kanserinde meme onarımının iyileşme süreçlerindeki psikolojik etkilerini ve meme kontrolünün hayatlarındaki önemini anlattı. Söyleşi sonrasında; meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için kurulan ve meme kanseri tedavisi gören kadınlardan oluşan “Farkındalık Korosu” eğlenceli bir konser verdi. Etkinliğin son bölümünde ise Nefes Koçu Füsun Balta, “nefes terapisi uygulaması” ile doğru nefes alma yöntemlerini uygulamalı olarak göstererek katılımcıları bilgilendirdi.

farkindalikkorosu