Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Çelik doğa için 15 kilometre kulaç attı
Metin Çelik doğa için 15 kilometre kulaç attı
Muğla’da Triatlon sporcusu Metin Çelik, İztuzu Sahili ve çevresindeki koyların korunmasına dikkat çekmek amacıyla, açık denizde 15 kilometre kulaç attı.
Yaşam 20 Eylül 2017 - 14:12

Aşı koyundan, yaklaşık 15 kilometre karaya çıkmadan kulaç atarak, Caretta Carettaları ile ünlü İztuzu Sahiline ulaşan Çelik, 6 saat denizde kaldı. Almanya'dan Dalyan'a yerleşen turizmci Metin Çelik, yıllardır bisiklet, doğa yürüyüşü, dağcılık ve yüzme ile ilgilendiğini belirterek; “Eşsiz güzellikteki koylarımızın, kıyılarımızın ve Dalyanımızın korunmasına dikkat çekmek amacıyla yüzdüm. Bu bölgenin daha iyi korunabilmesi için ekolojik turizm ve tarım yapılması lazım, her geçen gün bu bölgenin korunması zorlaşıyor” diye konuştu.

celik-ic

“SENEYE TEKRARLAYACAĞIM”

6 saat 10 dakika içerisinde Aşı koyundan, İztuzu sahiline yüzdüğünü anlatan Çelik, “Su çok güzeldi. Keyifli geçti. Bundan sonra daha fazla kişiyle grup halinde yüzmek istiyorum. Seneye tekrarını yapmayı düşünüyorum” dedi.  Etkinliğe destek veren Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Sezgin Yiğit, sahile gelerek, Metin Çelik'i tebrik etti. Yiğit, 15 kilometre kulaç atan ve 6 saatte İztuzu'na ulaşan Çelik'in dikkat çekmek isteği konunda çok önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti;

celik-ic-2

“Koylarımızın, İztuzu Sahilimizin ve Dalyanımızın temiz kalmasına dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinliğe destek olduk. Metin bey amacına ulaştı. Metin beyleri çoğaltmamız, onlara destek olmamız lazım, yerel yönetim ve dernek olarak desteğimizi vermeliyiz. Hem Metin beye hem de organizasyonu sağlayan Ersin beye, Dalyana katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” Çelik'in macerası bir sosyal paylaşım sitesinde “Dalyan Life” adıyla paylaşımlar yapan sosyal medya grubu tarafından denizden ve havadan görüntülendi.

Son güncelleme: 14:13 - 20.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.