Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mezopeeling ile cilt gençleştirmede yeni dönem
Mezopeeling ile cilt gençleştirmede yeni dönem
Cilt gençleştirmede yeni dönem...
Yaşam 21 Kasım 2016 - 15:19

Yeni  İğnesiz mezoterapi sistemi mezopeeling cildi yenileyerek cilt gençleştirmede adeta devrim yaratıyor.  Günümüzde artık birçok kişinin tercih ettiği mezoterapi uygulamalarında her geçen gün yeni ürünler piyasada yerini alıyor. Anında etki ve lifting özelliğine sahip yeni mezopeeling iğnesiz mezoterapi, hastalara iğnesiz, acısız, ağrısız, kolay uygulanan, morluk oluşturmayan, etkin bir tedavi ve çözüm sunuyor.  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji AD Öğretim Üyesi ve Ankara Özel Medicalpark Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erol KOÇ, mezoterapide yeni bir dönem açan “İğnesiz mezoterapi Mezopeeling” hakkında ilgili bilgi verdi.

Mezopeeling’in en önemli özelliklerinden biri içeriğinde bulunan etkin karışım. Ayarlanmış oranlarda TCA (Tricarboksilik asit) ve H2O2 kombinasyonu içeren yöntem, cilde hasar vermeden fibroblast büyüme faktörlerini uyararak ciltte etki sağlıyor. Böylece ciltte iğne kullanmadan, iğnesiz olarak bio güçlendirme ve canlandırma sağlanmış oluyor. Uygulama sonrasında cilt altında kollajen üretimi ve güçlü lifting etkisi devam ederek cildi tedavi eder ve yeni kollajen oluşumunu tetikleyerek biyolojik uyarım gerçekleştiriyor.

mezopeeling

Mezoterapi yaptırmak isteyen, ancak iğneleme işleminden korkan hastalar için ideal olan mezopeeling, yüz, boyun, göğüs ve dekolte bölgelerinde yaşanan sarkma, gevşemeye yönelik sıkılaştırma, skar ve iz tedavisi, çatlak tedavisi ve leke tedavisinde kullanılıyor.

Kadın-Erkek, her yaş grubu için yılın her döneminde yapılabilen uygulama, ayrıca suçiçeği, yara skarı, siyah nokta temizliği, çatlak tedavisi, lekeler, cilt gençleştirme, hipotonik cilt tedavisi, sarkma ve kırışıklıkları önlemede etkili bir yöntem.

Mezopeeling dolgu ile kombine edilirse her iki uygulamanın etkisinin arttığı bir sinerji yakalanıyor. Lazer veya radyofrekans tedavilerinde, ip ve roller ile de birlikte kullanılabiliyor.

.