Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Midilli’de kaybettiği kedisine Norveç’te kavuştu
Midilli’de kaybettiği kedisine Norveç’te kavuştu
Sığınmacı kedinin inanılmaz macerası
Yaşam 20 Şubat 2016 - 00:39

Mülteci bir kedi sahipleriyle birlikte güvenli bir yuva arayışındayken ailesini kaybetti. Bir grup gönüllü, kaybolan kediyi ailesiyle buluşturmayı kendilerine görev bildiler. Dört ay sonra Kunkuş adlı kedi ailesine kavuşturuldu.

IŞİD kontrolündeki Musul'dan kaçarak Türkiye üzerinden lastik botla Yunanistan'ın Midilli adasına geçen beş çocuklu Al Alaf ailesinin kedisi Kunkuş, bottan iner inmez sepetinden kaçarak kaybolmuştu. Kedilerinden ayrılmak zorunda kalan ailenin zorlu kaçış yolculuğu Norveç'in Steinkjer kentinde son buldu ama ailenin kediye özlemi son bulmadı. Twitter ve Facebook üzerinden kedi Kunkuş'u arayan aileye Alman Hayvan Hakları Örgütü Frieden füt Pfoten yardım etti. Midilli'de bulunup koruma altına alınan kaçak sığınmacı kedi Kunkuş'a Dias adı verilmiş ve Berlin'e götürmüştü. Kedinin izini bulan örgüt, sığınmacı kediyi Almanya'dan Norveç'e ulaştırdı ve ailesiyle buluşturdu. DHA