Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Minik piyano virtüözü
Minik piyano virtüözü
Küçük yaşına rağmen müzik yeteneği sayesinde büyük bir başarıya imza attı.
Yaşam 14 Temmuz 2016 - 05:53

Küçük yaşına rağmen müzik yeteneği sayesinde büyük bir başarıya imza atan Birgülüş Beril Esen'in (10) 30 bestede imzası var. İki yıldır müzik eğitimi alan, piyano ve bağlama çalan Esen'in hedefi, gelecekte Fazıl Say gibi büyük bir piyanist olmak…

Pek çok bestede imzası olan Birgülüş Beril Esen, piyano öğretmeni Yılmaz Soğuk ve bağlama öğretmeni Turhan Alıcı'ya çok şey borçlu olduğunu söylüyor.

Dünya müzikle dolsun

Mersin'de yaşayan Nilgün-Kenan Esen çiftinin kızları Birgülüş Beril Esen, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Mersin Bilim ve Sanat Merkezi'nin (BİLSEM) müzik bölümüne birincilikle girmiş. Aynı zamanda Gelecek Koleji'nde okuyan ve seneye eğitimine beşinci sınıfta devam edecek olan Esen, 4 yaşından beri enstrüman çalıyor. Müziğe ilk olarak annesinin orgunu çalarak başlayan büyük yeteneğin mesajı ise “Tüm dünya müzikle dolsun!”

66

Anne akordeonu eşliğinde piyano…

İlkokul ikinci sınıfta piyano çalmak istediğini ailesini söyleyen Birgülüş Beril Esen'in müzik yolculuğunda en büyük destekçisi annesi olmuş. Kızı piyano çalarken ona akordeonuyla eşlik eden Nilgün Esen kızının ilk bestesinin kendisi için olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Gündemdeki olaylar kızımı çok etkiliyor ve ona beste yaptırıyor. İlk bestesi ise benim içim yazdığı ‘Canım Annem'di”.