Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mint yeşili eşliğinde neşeli bir yaz!
Mint yeşili eşliğinde neşeli bir yaz!
Moda dünyası, geçtiğimiz birkaç senede iz bırakacak önemli gelişmelere sahne oldu.
Yasemin CANDEMİR
Yaşam 29 Mart 2016 - 00:43

Rahatlığın ve enerjinin ön plana çıktığı ilkbahar-yaz sezonunda, mint yeşili gibi canlı tonlar ayakkabıdan çantaya, şapkadan tokaya modanın her alanını etkisi altında alıyor ve eğlenceli bir sezonun başladığını müjdeliyor!

Moda dünyası, geçtiğimiz birkaç senede iz bırakacak önemli gelişmelere sahne oldu. Moda takviminin sıklaşması, dünya çapında ün yapmış lüks markaların ‘hızlı moda' markalarıyla rekabete girer gibi koleksiyon sayısını arttırması ve her sene 10'un üzerinde koleksiyon yapmaya zorlanmaları nedeniyle moda tutkunlarının üzerine sanki trend yağmuru yağmaya başladı.

Baştan aşağı…

Bu sene bele tam oturan elbiseler, dantel detaylar, aynı renklerin kombinlendiği ve baştan aşağı yeşile büründüğümüz stillerle baş başa kalacağız. “Ne kadar mint yeşili o kadar iyi” tanımlaması yine bu trende özgü. Omuzlar ise düşük ama her zamankinden daha sert.

Tırnaklar da yeşile boyanıyor!

Yazı karşılama formülü oldukça net:” Her gün yenilen, doğayla bütünleş ve şehrin ritmine ayak uydur.” Mint yeşilini kolay kolay kıyafet detaylarınız aracılığıyla hayatınıza dahil edemeyebilirsiniz ama bu özel renk, oje başta olmak üzere ruj, far ve saç aksesuarlarıyla da sık sık karşımıza çıkacak. Halk arasında nil yeşili ya da su yeşili olarak da adlandırılan ton, bu sene dekorasyonda da hem duvar rengi olarak hem de evlerin genel havasını değiştirmek için sıkça kullanılacak.

Rahatlatıcı etki

Yeşilin faydası sadece doğayla özdeş bir renk olmasından kaynaklanmıyor. Renk uzmanlarına göre, yeşil renk canlı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip. Bu nedenle de kıyafetlerimizin bir parçası olarak ya da yaşam alanımızda yer alan detaylarda kullanılması tavsiye ediliyor…

Doğanın parçası gibi duran kadınlar

Moda haftalarını incelediğimizde, tüm podyumlarda ve tabii ki kırmızı halıda mint yeşilinin hâkimiyetini fark ediyoruz. Pek çok ünlü moda tasarımcısı, ilhamını sokak stilinden aldıkları mint yeşilini hızlı bir şekilde benimsedi ve koleksiyonlarında sıkça kullanmaya başladı. Bele oturan uzun elbiseleri, dikkat çeken topuklu ayakkabıları, birbirine dolanmış bilezikleriyle doğayla bütünleşen kadınlar, bulundukları ortamda kendilerine sıkça baktırıyor. Doğanın bir parçası gibi duran bu kadınlar her halleriyle  daha modern ve taze…