Misafirlere hazır mısınız?
Misafirlere hazır mısınız?
Bir ortamı keyifli ve yaşanılır kılan minik tüyoları yaşam alanınızda uygulamak, bayramda da büyük önem taşır. İşte bu tüyolardan başlıcaları
Yaşam 8 Eylül 2016 - 01:24

– Misafirlerinizi ağırlayacağınız ortamı mutlaka havalandırın. Dışarıdan gelecek kişiler havasız bir ortama adım attıklarında ilk olarak misafirliğin ne kadar sürmesi gerektiğini düşünmeye başlar.
– Koku bir ortamı yaşanabilir kılan en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle mis kokan çiçekler başta olmak üzere, güzel bir izlenim yaratmak için mutlaka güzel kokan temizlik malzemelerinden yararlanabilirsiniz.

23

– Hazırladığınız bir yemekten ötürü hiç istemediğiniz bir koku eve yayıldıysa bunun çok kısa yollu bir çözümü var; o da kokunun olduğu yerdeki lavaboya çok az sirke döküp üzerine sıcak su dökmek. Bu minik ipucu sizi çok kötü kokulardan en kısa sürede kolayca kurtarabilir.

22

– Evinize umduğunuzdan fazla misafir gelmesi ihtimaline karşı hazırlıklı olmak için mutlaka yiyecek ve içecek anlamında hazırlıklı olun.
– Tuvalet kağıdı gibi önemli ihtiyaçlar bakımından sıkıntı yaşamamak için bayram alışverişlerinizde bu tür malzemeleri stoklayın.

20

– Herhangi bir sebepten ötürü kendini kötü hisseden bir misafir ağırlamanız gerekebilir. Bu nedenle daima bir odadaki yatağa temiz nevresim takımları serip, hazır hale getirin.
– Bayramda kullanacağınız yemek takımlarını, servislerinizi ve masa örtüsü, peçete gibi ev tekstil ürünlerinizi kolayca ulaşabileceğiniz noktalara yerleştirin.

21
Yaşam 8 Eylül 2016 - 01:24