Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Misafirlere hazır mısınız?
Misafirlere hazır mısınız?
Bir ortamı keyifli ve yaşanılır kılan minik tüyoları yaşam alanınızda uygulamak, bayramda da büyük önem taşır. İşte bu tüyolardan başlıcaları
Yaşam 8 Eylül 2016 - 01:24

– Misafirlerinizi ağırlayacağınız ortamı mutlaka havalandırın. Dışarıdan gelecek kişiler havasız bir ortama adım attıklarında ilk olarak misafirliğin ne kadar sürmesi gerektiğini düşünmeye başlar.
– Koku bir ortamı yaşanabilir kılan en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle mis kokan çiçekler başta olmak üzere, güzel bir izlenim yaratmak için mutlaka güzel kokan temizlik malzemelerinden yararlanabilirsiniz.

23

– Hazırladığınız bir yemekten ötürü hiç istemediğiniz bir koku eve yayıldıysa bunun çok kısa yollu bir çözümü var; o da kokunun olduğu yerdeki lavaboya çok az sirke döküp üzerine sıcak su dökmek. Bu minik ipucu sizi çok kötü kokulardan en kısa sürede kolayca kurtarabilir.

22

– Evinize umduğunuzdan fazla misafir gelmesi ihtimaline karşı hazırlıklı olmak için mutlaka yiyecek ve içecek anlamında hazırlıklı olun.
– Tuvalet kağıdı gibi önemli ihtiyaçlar bakımından sıkıntı yaşamamak için bayram alışverişlerinizde bu tür malzemeleri stoklayın.

20

– Herhangi bir sebepten ötürü kendini kötü hisseden bir misafir ağırlamanız gerekebilir. Bu nedenle daima bir odadaki yatağa temiz nevresim takımları serip, hazır hale getirin.
– Bayramda kullanacağınız yemek takımlarını, servislerinizi ve masa örtüsü, peçete gibi ev tekstil ürünlerinizi kolayca ulaşabileceğiniz noktalara yerleştirin.

21