Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muz hakkında merak edilen herşey: Hem çok iyi hem çok kötü
Muz hakkında merak edilen herşey: Hem çok iyi hem çok kötü
Çocukluğumuzdan bu yana hemen hepimizin çok sevdiği muz aslında çok sağlıksız bir besin olabilir mi? Taylan Kümeli'ye göre olabilir. İşte nedeni.
Yaşam 12 Mart 2016 - 12:52

Sözcü TV

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, hemen herkesin çok sevdiği bir meyve olan muz ile ilgili konuştu. Muzun bir besin olarak hem çok faydalı hem de çok zararlı olabileceğini belirten Kümeli, ”Örneğin mide hastalıklarına iyi gelirken kabızlık da yapabilir. Bu nedenle çok tüketmemek gerekir” dedi.

Muzun zengin lif içeriğine sahip olduğunu belirten Taylan Kümeli, ‘‘Magnezyum ve potasyum açısından da zengin. Saçlara, krampara çok iyi gelir. Ancak iyi geliyor diye fazla da tüketmemek gerekir. Haftada 2-3 kez birer tane tüketilebilir” diye konuştu. Muzun mutlaka beslenmemizde var olması gereken bir besin olmadığını belirten Kümeli, ”Muza çok anlamlar yükleyip her gün bir iki tane tüketmeye çalışmayın. Haftada iki üç kez tüketmek kafi. Fazlasını yaparsanız zararlı çıkarsınız. Kilo da alırsınız” ifadelerine yer verdi.

Son güncelleme: 13:12 - 28.03.2016