Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ne olur ölme
Ne olur ölme
Aracın çarptığı köpeği kucağına alıp veterinere götürdü
Yaşam 25 Şubat 2016 - 01:56

Bir otomobilin çarpıp kaçtığı yaralı köpeğin imdadına yoldan geçen genç kadın yetişti. Kanlar içindeki köpeği kucağına alarak veterinere götüren Cemre Gönen, köpeğe sarılarak “Ne olur ölme!” diyerek gözyaşı döktü.

Köpeği veterinere götürürken üstü başı kan içinde kalan ama bunu umursamayan Cemre Gönen, köpeğin yaşaması için dua ederek gözyaşı döktü.

ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde akşam saatlerinde sürücüsü ve plakası belirlenemeyen bir otomobil köpeğe çarptı. Yaralanan köpeği görenler belediyeye haber verdi. Belediyeden görevli veteriner hekim ve zabıta ekiplerinin gelmemesi üzerine polise haber verildi. Bu sırada arkadaşının kullandığı araçla yoldan geçerken köpeği gören 26 yaşındaki Cemre Gönen hayvanı alıp kent merkezindeki veteriner kliniğine götürdü.

Genç kadın, veteriner acı çeken hayvana müdahale ederken başında durup köpeği sakinleştirmeye çalıştı.

BUNUN DA BİR CANI VAR

CEP telefonuyla haber verdiği veterinerin gelmesini beklerken kliniğin önünde köpeğe sarılan Cemre Gönen, “Ölme. Ne olur ölme! Çarpmış gitmişler. Allah'tan da korkmuyorlar. Bunun da bir canı var” diyerek gözyaşı döktü. Kısa süre sonra kliniğe gelen veteriner Kaan Sarı, yaralı köpeği alarak tedavisine başladı. Öte yandan köpeğin sahibine de ulaşılarak bilgi verildi.

DURUMU CİDDİ

Röntgeni çekilen köpeğin kalça ve ön sağ ayağı ile dişlerinde kırıklar tespit edildi. Nefes almakta zorlanan köpeğin kırılan dişlerinden dolayı kanamanın ciğerlerine gittiğini belirten veteriner Sarı, “Köpeğin durumu ciddi. 24 saat bizim için önemli. Genel durumunu düzeltmeye çalışacağız” dedi.