Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘O rapor’a tepki dinmiyor
‘O rapor’a tepki dinmiyor
Bodrum’da kadınlar ‘Boşanma Komisyonu Raporu’na tepki için yürüdü. Kadınlar hem sloganlar attı, hem pankartlar taşıdı, hem de oluşturdukları isyan bandosuyla tepkilerini duyurmaya çalıştı.
Yaşam 30 Mayıs 2016 - 00:53

RAPOR BİZİ YOK SAYIYOR

BODRUM Kadın Dayanışma Derneği, kamuoyunda ‘Boşanma Komisyonu' olarak bilinen komisyonun hazırladığı 479 sayfalık raporu; kadını, evlilik ve aile kurumu dışında yok sayan, kadın olmayı, kadınların yaşam alanlarına karşı erkek failin her türlü taciz, tecavüz ve şiddetini meşrulaştırma girişimi olarak niteleyip, tepki için yürüyüş düzenledi. Protesto vatandaşlar tarafından da alkışlarla desteklendi.

ZIKKIMIN KÖKÜ DOLAPTA

KADINLAR, “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa”, “Erkekler vuruyor, devlet koruyor”, “Boşana boşana kurtulacağız”, “Yaşasın kadın dayanışması”, ‘Kadınlar yürüyor, mücadele büyüyor”, “Zıkkımın kökü dolapta, kadınlar sokakta” sloganları attı. Yaklaşık 50 kadının katıldığı eyleme, protestoculardan oluşan isyan bandosu da destek verdi. Eyleme katılan kadınlar tepkilerini düdük çalarak dile getirdi. DHA

RAPOR KABUL EDİLEMEZ Bodrum Kadın Dayanışma Grubu adına açıklama yapan Figan Erozan, “Kadını, evlilik ve aile kurumu dışında yok sayan, erkek failin, taciz, tecavüz ve şiddetini meşrulaştırma girişimi olan Boşanma Komisyonu Raporu'na karşı isyandayız. Rapor kabul edilemez” dedi.