Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Öksürük sorunu ile gitti doktorlar şoke oldu: Eşine rastlanmamış bir durum
Öksürük sorunu ile gitti doktorlar şoke oldu: Eşine rastlanmamış bir durum
İngiltere'de yaşayan 47 yaşındaki bir adam bir yıldan fazla öksürük şikâyeti yaşayınca doktora gitti. Çekilen filmin ardından ciğerinde bir tümör olabileceğinden şüphelenen doktorlar hastayı ameliyata aldı. Ancak doktorlar hastanın ciğerinde tümör beklerken akıllara hiç gelmeyecek bir şeyle karşılaştılar.
Yaşam 27 Eylül 2017 - 13:42

Çocukların oyuncak yutması sık rastlanan bir durumdur. Ancak İngiltere’de yaşayan bir adamın yaşadıkları eşine rastlanmamış bir durum olarak tanımlanıyor.

7 yaşındaki bir çocuk oyuncak bir trafik konisi ile oynarken onu kaybetti. 47 yaşına geldiğinde ise yani tam 40 yıl sonra kayıp oyuncağını hiç tahmin etmeyeceği bir yerde buldu.

Bir yıldan uzun bir süre öksürük şikâyeti yaşadıktan sonra doktora giden adamı, ciğerinde tümör ihtimaliyle ameliyata alan doktorlar ameliyatta bir şok yaşadı. Çünkü hastanın ciğerinden tümör değil oyuncak bir trafik konisi çıktı.

oyuncak-trafik-konisi

Doktorlar bunu ‘eşine rastlanmamış bir durum’ olarak değerlendiriyorlar. British Medical Journal’un haberine göre, vaka ile ilgili açıklama yapan doktorlar, bir çocuğun oyuncak yutmasının normal karşılanabildiğini ama hastanın bu kadar uzun süre hiçbir sorun yaşamamasının ilginç olduğunu vurguladı. Peki bu nasıl oldu? Doktorlara göre trafik konisini erken yaşta yutması, gelişmekte olan ciğerlerinin bu yabancı maddeye uyum sağlayarak şekil değiştirmesini sağladı.

Son güncelleme: 14:49 - 27.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.