Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Okumayan kalmasın
Okumayan kalmasın
Antalya Kemer’de Hazal Karaman, çocukluğundan bu yana okuduğu kitapları bir okula bağışlayarak kütüphane kurdu. 1000’e yakın kitaptan oluşan kütüphane için annesi, “Kızımın hazinesi” diyor…
Yaşam 5 Ekim 2016 - 06:27

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde endüstri yüksek mühendisi Hazal Karaman, çocukluğundan bu yana okuduğu 1000'e yakın kitabı ortaokul çocuklarının yararlanması için bağışladı. Karaman'ın oturduğu mahalledeki Rukiye Koç Ortaokulu'nda bir kütüphane oluşturuldu. Genç mühendisin annesi Gülay Tunçten, “Bu sığınağa, ‘Kızımın hazinesi' diyorum. Okul da ‘Hazal Karaman'ın Hazinesi' adını verdi” dedi.

7

HERKES KiTAP OKUSUN

ANNESİNİN desteğiyle bu işe soyunan Hazal Karaman, çocuklara ve ülkenin geleceğine katkı sağlamak amacıyla kütüphane kurmak istediğini söyledi. Karaman, “Ben annemden gördüğümle bu zamana geldim. Herkes kitap okusun, çocuklarına da okutsun. Öğretmenlerimizin doğru kılavuzluğu sayesinde öğrencilerkendilerini geliştirecetir” dedi.

14

Veliler de gelsin!

Hazal Karaman, ilkokuldan bu yana okuduğu 1000 kitabı bağışladığını söyleyerek, “Hem ortaokul seviyesinde hem de büyüdükleri zaman okuyabilecekleri kitaplar var. Bütün gençler ve veliler gelsin, burada okusun” diye konuştu.