Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Omuz ağrınız kronikleşiyorsa…
Omuz ağrınız kronikleşiyorsa…
Gün içinde aynı hareketleri sürekli olarak tekrarlamak zorunda kalanlar sıkça omuz ağrısından şikayet ediyor. Bu ağrı sürekli hale gelince, giyinmek gibi kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılaması bile zorlaşabiliyor.
Yaşam 2 Mayıs 2016 - 03:22

Çalışan ve vakitlerinin çoğunu ofiste oturarak geçirmek zorunda kalan kişiler, omuz ağrılarından kurtulmak için mutlaka belli aralıklarla egzersiz yapmalı. Bu mecburiyetin önemine dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Tolga Akkaya, ağrılar ve tedavisi hakkında önemli bilgiler veriyor: “Omuz ağrısı, akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılır. Aniden gelişen ağrılar akut, zaman içerisinde belirginleşen ve şiddeti artan ağrılar ise kronik olarak tanımlanır. Omuz ağrılarında en çok kullanılan tetkikler grafi ve MR'dır. Akut yaralanmalarda omuzun yeterli süre istirahati sağlanır ve sonrasında hafif egzersizlerle, kol tekrar kullanılır hale gelir. Omuz tendonlarında yırtık veya kopukluk varsa hastanın durumuna göre ameliyat ilk tedavi seçeneği olabilir”.