Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Onlarda yalnız bırakmadı
Onlarda yalnız bırakmadı
Türkiye Sakatlar Derneği 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşanan darbe girişimini halkın engellemesine destek olamasalar da güzel yürekleriyle destek olduklarını duyurmak için basın bildirisi yayınladı.
Yaşam 21 Temmuz 2016 - 15:56

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı gerçekleşen darbe girişiminde halk sokaklara akın etmişti. Birlik ve beraberlikle Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisine sahip çıkıldı. Fakat bu zamanlarda sokaklara çıkıp destek olamasalar da yürekleriyle destek olduklarını gösteren Türkiye Sakatlar Derneği basın bildirisini yayınladı.

Bildiride “Zayıf veya güçlü bedenlerimiz, olan veya olmayan, çalışmayan organlarımızla jet, tank, top ve tüfeklerin karşısında duramasak da edilen ihanetleri, nankörlükleri anlamlandıramasak da, hayatlarını karartmayı anlayamasak da ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesinden itibaren yaşatılmak istenen hukuksuz, değersiz, ahlaksız darbe girişiminin tüm mevcudiyetimiz, hayatımız anlamına gelen inancımız ve değerlerimiz ve sözümüzün tam olarak geçtiği gönlümüz ile karşısındayız, sadece karşısında durmakla kalmaz, zuhur etmemesi için her türlü mücadeleye hazırız” şeklinde ifade de bulunuldu.

turkiye-sakatlar-dernegi
Son güncelleme: 15:59 - 21.07.2016