Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oruç bozmayan cilt bakım yöntemleri
Oruç bozmayan cilt bakım yöntemleri
Ramazan ayında da cilt bakımı yaptırmak mümkün... Oruç bozmayan yöntemler sayesinde bayramı genç ve canlı bir görünümle karşılayabilirsiniz...
Yaşam 11 Haziran 2016 - 23:36

Dr. Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr Eylem Acar hem güneşin olumsuz etkilerinden zarar görmeden hem de orucunuz bozulmadan yaptırabileceğiniz 3 önemli cilt gençleştirme ve iyileştirme yöntemini anlattı:

21

Oksijen Terapi ile yeni nesil cilt bakımı

Sistem; kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışıyor. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor. Artan oksijenle birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve kendisine verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır hale geliyor (Oksijenasyon). Bu sistem yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra birçok ek fayda sunuyor. Aslında bu efervesan başlık ve jelin yetenekleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor. Deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kollajen liflerini gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor. Uygulanan radyo frekans yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyor.

22

Fokuslu Ultrason ile ameliyatsız cilt gençleştirme

Fokuslu Ultrason tek seansta hem yüzde hem de vücutta mucizeler yaratabilen bir sistem. Ultrason kelimesi işitme sınırı üzerindeki ses dalgalarını tanımlar; tıpta 50 yıldır, gebelerde bile, birçok tanı ve tedavi sırasında yaygın olarak güvenle kullanılmaktadır. Kozmetik dermatolojide de son yıllarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Odaklanmış (Fokuslu) ultrason ise yaşlanma izlerini yok etmek için risk taşımayan yöntemlerden biri olarak gün geçtikçe popülerleşiyor. İyileşme süresi gerektirmez, kişi iş veya sosyal yaşamına hemen dönebilir, yan etkisi yoktur, uygulama sırasında ağrısız ve acısızdır, etkili ve güvenlidir. Bu teknoloji; cildin alt katmanlarındaki dokularda ‘odaklanmış ses dalgaları' kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yoluyla ciltte sıkılaşma ve lifting sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ultrasonla cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır. Odaklanmış ultrason teknolojisi cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir.
Tek bir uygulama ardından yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

20

Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans ile doğal yenilenme

Cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme, boyun toparlama, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede sadece yarım saatte etkili sonuçlar verebilen bir sistemdir. Üstelik işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz…
Derinin tüm katmanlarına -epidermise ve dermise- altın mikro iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcıdır. Fraksiyonel Mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçerler ve lifting, ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılarlar. 3,5 mm'ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikroiğneler ise bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kollajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle fark edilir.

Haftaya: AŞIRI TERLEME TEDAVİSİNDE BOTOKS UYGULAMASI