Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Otizmli Cem’in hayali gerçek oldu
Otizmli Cem’in hayali gerçek oldu
Türkiye’de, üniversite sınavını kazanarak üniversiteye giren bilinen ilk otizmli olan Cem Vardarcı, mezuniyet konserinde hocalarıyla birlikte sahneye çıktı.
Yaşam 7 Haziran 2016 - 02:21

Türkiye'de, üniversite sınavını kazanarak üniversiteye giren bilinen ilk otizmli olan Cem Vardarcı, mezuniyet konserinde hocalarıyla birlikte sahneye çıktı. Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Cem Vardarcı'nın başarı öyküsü, diğer otizmli çocuk ve gençlerle onların ailelerine de örnek olacak nitelikte.

50

DİPLOMA ÖNCESİ KONSER

2011 yılında üniversite sınavında 179 puan alan Vardarcı, Yaşar Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü'nün yetenek sınavını kazanıp Yaylı Çalgılar Programı'na kabul edildi. Vardarcı, bu ay sonunda kep giyip mezun olacağı okulunda, son konserini hocalarıyla birlikte sahneye çıkarak vermenin gururunu yaşadı.

51

Cem Vardarcı, mezuniyet sevincini ailesiyle paylaştı.

YÜKSEK LİSANS YAPACAK

Cem'in liseye bile gitmesini hayal edemediklerini belirten anne Gülçin Vardarcı, “Umarım Cem örnek olur ve bu sayı daha da artar” diye konuştu. Cem'in gelecekle ilgili hedefini de belirlediğini anlatan Vardarcı, “Hayali müzik eğitmeni olup, başarılı gençler yetiştirmek. Bu nedenle yüksek lisans eğitimine de devam etmek istiyor” şeklinde konuştu.