Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oto lastikçi Tuğçe usta
Oto lastikçi Tuğçe usta
Kadınların istediği zaman yapamayacağı hiçbir iş olmadığının bir kanıtı da İzmirli Tuğçe Yılmaz Pehlivanoğlu… İş yerinde Tuğçe Usta olarak bilinen genç kadın, erkek işi olarak bilinen oto lastikçiliğini başarıyla yapıyor.
Yaşam 13 Kasım 2016 - 23:36

Tuğçe Usta'nın eşi Hakan Pehlivanoğlu, “Çok şanslıyım. Eşim hem evde yemek yapıyor, hem evi ve dükkanı temizliyor hem de araba tamir ediyor. Üstelik çok güzel bir usta” diye konuştu.

ERKEKLERDEN DAHA İYİ YAPIYORUM KADIN

kuaförlüğü yaparken tamirci olan eşinin yanında öğrendikten sonra lastik ustası olarak çalışmaya başlayan Tuğçe Yılmaz Pehlivanoğlu ilk başlarda eşi dahil kimsenin işin üstesinden gelebileceğine inanmadığını söylüyor.

resimid_2744060

Tuğçe Usta, “Erkekler yarım saatte bir lastik değiştirirken, ben dört lastik değiştirip, bütün ayarları yapıp anahtar teslim ediyorum” dedi.

BU İŞ BENİM İÇİN ÇOCUK OYUNCAĞI

İşini aşkla yaptığını belirten genç kadın, erkeklerin egemen olduğu bir sektörde kadın olarak yer almanın gururunu taşıdığını söyledi.

resimid_2744058

Tuğçe Yılmaz Pehlivanoğlu, “Çoğu ağabeyimiz yolda kaldığı zaman ne yapacağını bilemeyebilir, ama benim için çocuk oyuncağı. Gerçek şu ki kadınların istediği zaman iş olarak yapamayacağı hiçbir şey yok” diye konuştu.

resimid_2744059
Etiketler