Reklamsız Sözcü

Oturma eylemi

Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlardan protesto
23:228 Mart 2016
Oturma eylemi
Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlardan protesto

İstanbul'da kadınlar, kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla 7 Mart'ı 8 Mart'a bağlayan gece oturma eylemi yaptı. Sadece İstanbul'da değil Türkiye'nin çeşitli illerinde kadınlar bu anlamlı günü protesto eylemlerle karşıladı. Türkiye’nin her yerinden aynı ses yükseldi; “Yeter artık kadına şiddet son bulsun!”

Galatasaray Meydanı'nda toplanan kadınlar “8 Mart'ı ilk saatlerinde yaşam için nöbet tutarak karşılamak istedik” diye konuştu.

SESSiZ KALMAYACAĞIZ

KADIN Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü›nü kutlamak ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla gece yarısı Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi. Üzerinde ‘Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için direneceğiz. Kadın cinayetlerini durduracağız' yazan afişi yere seren kadınlar, mumlarla da ‘Sessiz kalmayacağız' diye yazdı.

SOKAKTA NE iŞiMiZ VAR!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne oturma eylemi yaparak gireceklerini açıklayan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, gece yarısı eylemini ‘gece sokakta ne işi vardı' diyenlere karşı itirazlarını yükseltmek için yaptıklarını belirterek “Kadın cinayetlerini durdurmak için çözüm önerilerimizi sunduk. Ancak cinayetlerde ne yazık ki azalma yerine artış gözlemledik” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp