Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Parmaklıklar ardındaki çocuklar
Parmaklıklar ardındaki çocuklar
Günümüzde çocuklar diledikleri gibi özgürce sokaklarda koşup oyun oynayamıyor. Güvenlik endişesi nedeniyle anne-babalar çocuklarını evden dışarı bırakmıyor. İzmir’in eski semtlerinden Basmane ve Agora bölgesinde çocuklar sokağı ve hayatı demir parmaklıkların ardından seyrediyor.
Yaşam 9 Mayıs 2016 - 04:11

5

OYUNA HASRETLER

OYUN alanlarının azlığı nedeniyle İzmir'in Basmane ve Agora bölgesinde çocuklar sokaklara hasret büyüyor. Eski binaların bulunduğu sokaklarda hemen her evin penceresine demir parmaklıklar yapıldı. Aileler, eski komşulukların kalmaması ve güvenlik endişesi nedeniyle çocuklarını sokağa bırakamayınca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Özellikle küçük çocuklar hayatı tanımadan büyüyor, sokaktan gelip geçenleri özlemle seyrediyorlar. Top peşinde koşmadan, karınca yuvalarını izlemeden, çiçekleri koklamadan...

HAYALLERİNİ SEYREDİYORLAR

HAVALARIN ısınmasıyla birlikte demir parmaklığın arkasına oturtulan çocuklar, sokaktan gelip geçenleri seyrederek zaman geçiriyor. Anneler iş yaparken, sokakta gezip oynama özlemi çeken çocuklar bunu ancak demir parmaklıklar ardında yaptıkları çeşitli muzipliklerle gidermeye çalışıyor. DHA

Etiketler