Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Partinizi yapın anne olmanın tadına varın!
Partinizi yapın anne olmanın tadına varın!
Bu Anneler Günü’ne kucağınızda bebeğinizle girmiyorsanız fakat anne olmanıza çok az bir zaman kaldıysa, baby shower kutlaması için hazırlanmanız gerek.
Yaşam 6 Mayıs 2016 - 00:49

Birgan BİLEKE

Bu Anneler Günü'ne kucağınızda bebeğinizle girmiyorsanız fakat anne olmanıza çok az bir zaman kaldıysa, baby shower kutlaması için hazırlanmanız gerek. Arkadaşlarınızla eğlenirken diğer yandan hediye paketlerini bir bir açıyorsanız bazı tüyolar gününüzü daha da renklendirip stresten uzak hale getirebilir…

36

1- Misafirlerinizi ağırlarken sağlıklı yiyecek ve içeceklerle dolu bir stant hazırlamak işinizi kolaylaştırabilir. Çünkü onlara ayrı kendinize ayrı hazırlık yapmak, sizi hazırlık ve servis anlamında yorabilir.
2- Yiyecek masası ne kadar renkli olursa, eğlencenin keyfine o kadar büyük katkıda bulunur. Yakında dünyaya gözlerini açacak minik bebeğe merhaba demeye hazırlanırken ne kadar çok renk o kadar enerji anlamına gelir.
3- Pratiklik açısından, anne adayının bebeğin ihtiyaçlarını belirlemesi ve arkadaşlarını bu hediyeleri almaya yönlendirmesi çok akıllıca. Fakat sürprizli bir gün geçirmek isteyen her anne adayı, alacağı hediyelerden ne kadar az haberdar olursa o kadar çok eğlenir.

34

4- Anne adayının baby shower'ın yapılacağı günün öncesinde çok iyi dinlenmesi gerekir.
5- Baby shower mekanını dekore ederken fazla şiştiği için her an patlayabilecek balonlar gibi süslemelerden kaçınmak gerekir. En küçük bir korku anı bile anne adayının huzuru açısından büyük problemlere yol açabilir.
6- Organizasyonda çalınacak müzikler önceden hazırlanmalı ve tamamı anne adayını mutlu edecek şarkılardan oluşmalıdır. Müzik bir mekana enerji veren en önemli unsurlar arasında yer aldığından ayrı bir özen gerektirir.

35

7- Parti boyunca sizi sıkıntıya sokmayacak, özellikle de bebeğinizin konforu konusunda destek verecek kıyafet seçmeniz avantaj yaratabilir.
8- Davetlileriniz için de bugünün unutulmaz olması için eğlenceli bir kartonet hazırlatıp, tüm konuklarla o kartonetin önünde resim çektirebilirsiniz.
9- Konukların evlerine götürecekleri hediyeye karar verirken, kızınızı ya da oğlunuzu hatırlatacak bir armağan hazırlayın. İsme karar verdiyseniz, bu temadan yola çıkıp armağan da verebilirsiniz.
10- Üzerinde sizin ve çocuğunuzun adının yazılı olduğu, şekilli kurabiyeler hazırlayıp arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz.

33

Bir hafta öncesinde…

1- Konuk listenizi hazırlayın ve kimin davete katılıp katılmayacağını bizzat öğrenin.
2- İkramlarınızı dışarıdan destek alarak hazırlayacaksanız, yemek standında yer alacak gıdaları özenle seçmeniz gerek. Eğer sıcak havada bahçeye kuracağınız bir masa söz konusuysa, krema süslü kurabiyeleriniz hava koşullarına uzun süre dayanamayabilir.
3- Özel bir tema seçmek partiyi her zaman daha eğlenceli yapar.
4- Mekanın yeri ve davetin saati konusunda konuklara bilgilendirici davetiyeleri bir hafta önce gönderin. Davetli sayısını net olarak bilmemek hazırlık aşamasında sorun yaratabilir.
5- Partide fotoğraf çekmek için bir kişiden yardım isteyin. Böylece unutulmaz anlar tek elden ölümsüz hale getirilebilir.