Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pauline köylü kızı oldu
Pauline köylü kızı oldu
Pauline Seyfert, geçen yıl ziyaret ettiği Denizli’yi o kadar beğendi ki o tarihten beri beşinci defa tatil için geldi.
Yaşam 31 Mart 2016 - 02:44

Alman milletvekilinin kızı Pauline Seyfert, geçen yıl ziyaret ettiği Denizli'yi o kadar beğendi ki o tarihten beri beşinci defa tatil için geldi. Tam bir köylü kızı olan Pauline, tarlada ot biçip ahırda inek sağıyor, traktör kullanıp saman taşıyor.

TÜRKİYE'Yİ UNUTAMADI

ALMANYA'da milletvekili Kerstin Seyfert'in üniversite öğrencisi olan 20 yaşındaki kızı Pauline Seyfert, ilk kez geçen yıl mayıs ayında bir kültür gezisiyle Denizli'ye geldi. Sarayköy'ün Hasköy mahallesine hayran kalan Pauline Almanya'da yaşadığı Pinneberg kentine döndükten sonra hayvan çiftliğindeki misafirliğini unutamadı; her tatilinde Türkiye'nin yolunu tuttu.

OT BİÇİP YUMURTA TOPLUYOR

PAULINE, tam bir köylü kızı oldu. Daha önce kaldığı Akça Çiftliği'ne giden Pauline ojeli parmaklarıyla ineklerden süt sağdı, koyunları besledi, inekler için ot taşıdı, orakla ot biçti, kümesten yumurta topladı. Köy hayatını çok sevdiğini söyleyen genç kız “Okulu bitirince Türkiye'de bir çiftliğe sahip olmak istiyorum” dedi.

Üniversite öğrencisi Alman Pauline Seyfert, traktör de kullanıyor, ağır işleri yapıp ot da taşıyor.

Sempatikliğiyle herkesin gönlünü kazanan Pauline “Aileler de çok sıcakkanlı, onlarla çalışmaktan mutlu oluyorum” dedi.