Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Paylaşılamayan servette 2. raund
Paylaşılamayan servette 2. raund
Amerika’da finans piyasasında çalışıp 40 milyon dolar ile Türkiye’ye dönen Yurdanur ve Hasan Rahmi Özgenç çifti, serveti paylaşmak için anlaşmalı boşandı
Yaşam 8 Şubat 2016 - 03:33

Asuman ARANCA

Amerika'da finans piyasasında çalıştıktan sonra 40 milyon dolar ile Türkiye'ye dönen Yurdanur ve Hasan Rahmi Özgenç çifti, serveti yarı yarıya paylaşmak için anlaşmalı boşandı. 40 milyon dolarlık servet için çıkan kavga, Anayasa Mahkemesi'ne taşındı.

Alacağının peşine düştü

Yurdanur Akın tüm parayı üzerine aldı. Eski eşine de 20 milyon dolarlık senet verdi. Ancak daha sonra senetteki imzanın kendisine ait olmadığını söyleyip parayı ödemedi. Hasan Özgenç parasının peşine düştü ve açtığı davayı kazandı. Yurdanur Akın ise senetteki imzanın kendisine ait olmadığı gerekçesiyle itiraz davası açtı.

Anayasa mahkemesi haklı buldu

Karar bu kez de Özgenç'in itirazı üzerine Yargıtay'a taşındı. Yargıtay kararı onayınca Özgenç, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) bireysel başvuruda bulundu. AYM “Hakkaniyete uygun yargılanma hakkı kapsamında silahların eşitliği ve gerekçeli karar haklarının ihlal edildiği kanaatine varılmıştır” diyerek yargılanmanın yenilenmesi kararını verdi.

İşte o senet

25 milyon dolara yalı aldı

Yurdanur Akın'ın ilk evliliğinden olan oğlu Ahmet Okumuş, ABD finans piyasasında ‘Young Turk' olarak tanınıyor. Okumuş, 2012'nin kasım ayında Feyyaz Tokar Yalısı'nı satın almıştı. ‘Borsa kralı' Ahmet Okumuş, 25 milyon dolarlık yalıyı eşi Melis Okumuş'a hediye etmişti.