Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pratik cilt nemlendirme önerileri
Pratik cilt nemlendirme önerileri
Yaşam 4 Mart 2016 - 01:02

Bebekler sıkıntılarını konuşarak dile getiremedikleri için yaşadıkları cilt sorunları da ancak annelerinin dikkati sayesinde ortaya çıkabilir. Eğer siz de bebeğinizin cildinde neme yönelik sorun olduğunu düşünüyorsanız pratik önerilerimizi uygulayabilirsiniz…

1.Bebeğinizin cildi eğer dokunarak anlayacağınız derecede kuruysa, günde iki defa bebekler için özel olarak üretilmiş nemlendirici losyon uygulayabilirsiniz.

2. Miniklerin hassas cildi hava koşullarından çok fazla etkilenir. O nedenle kuru soğukta da sıcacık güneş söz konusu olduğunda da bebeğinize giydireceğiniz kıyafetleri dikkatle seçmelisiniz.

3.Suyu çok sevse de bebeğinizi banyo yaptırırken uzun saatler suda kalmasına izin vermek cildindeki doğal yağ tabakasına zarar verir. O nedenle süresini kısa tuttuğunuz banyoları haftada 3 kereden fazla tekrarlamamanızda yarar var.

4.Banyo sonrasında bebeğinize uygulayacağınız nemlendirici ürünü onu iyice kurulamadan yaparsanız ürünün cilde etkisi daha büyük olur. Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi.

5.Evinizin geneli, özellikle de bebeğinizin odasında kuru bir hava varsa bu durum cildine de olumsuz yönde etki eder. Bu sorunla nemlendirici cihaz kullanarak baş edebilirsiniz.

6. Aldığınız her türlü önleme rağmen bebeğinizin cildindeki nem sorununu aşamıyorsanız o zaman mutlaka uzman bir doktor kontrolüne gitmelisiniz.