Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rock’çı değil kamyon şoförü
Rock’çı değil kamyon şoförü
Yarısı kazıtılmış saçları, üstünden çıkarmadığı deri ceketi ve kaşındaki piercing’le İzmir Karşıyaka’da 39 yaşındaki Özlem Fişeker’i gören bir kez daha bakıyor. Ancak bakma nedenleri dış görünüşü değil, dev gibi bir çöp kamyonunun şoförü olması…
Yaşam 28 Kasım 2016 - 22:31

Asıl işi inşaat teknikerliği olan Özlem Fişeker, 10 yıl direksiyon öğretmenliği yaptıktan sonra İzmir Karşıkaya Belediyesi'nde önce süpürge makinesi şoförü, sonra da bilgisayar sistemiyle çalışan çöp kamyonu şoförü oldu.

resimid_2799453

Bir yıldır dev çöp kamyonunu ustalıkla süren bir çocuk annesi Fişeker, “Kadınlar trafikte çok dikkatli. Erkeklere rakibiz” diyor.

ALKIŞ TUTUYORLAR

İşini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirten Özlem Fişeker, “Bu durum insanların çok hoşuna gidiyor. Özellikle kadınların olumlu tepkileriyle karşılaşıyorum. Fotoğraf çektiren oluyor, alkış tutan, elimi sıkıp tebrik eden oluyor. Erkekler, beni görünce dönüp bir daha bakıyorlar. ‘Kadınmış' deyip el sallıyorlar” dedi.

İŞE MAKYAJSIZ GİTMİYORUM

Giyim tarzı ve yaptığı işi gördüklerinden insanların çok şaşırdığını söyleyen Özlem Fişeker, “Süpürge aracı kullanırken topuklu ayakkabı giyiyordum ama kamyonda zor olduğu için botlarımı giyiyorum. Sonuçta kadınız. İşe makyajsız gitmiyorum.

resimid_2799452

Farklı olmak her zaman iyidir. Sıradan olmayı sevmiyorum. Önceliğim kaliteli bir insan ve iyi bir anne olmak” diye konuştu.

 

Son güncelleme: 06:57 - 29.11.2016