Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Saçlarınız saç dolgusu ile canlansın
Saçlarınız saç dolgusu ile canlansın
Dönemsel olabildiği gibi uzun zaman da sürebilen saç dökülmelerinin altında yatan birçok neden var... Ancak son zamanlarda geliştirilen dünyadaki ilk ve tek saç dolgusuyla saçlı deri ve saç hücresini canlandırmak mümkün...
Yaşam 11 Eylül 2016 - 00:51

Saçlarımız, genel vücut sağlığımız ve ruhsal durumuzla ilgili ilk ipuçlarını çevremize verdiğimiz organımızdır. Sağlıklı, canlı, temiz, bakımlı bir saç karşı tarafta olumlu bir izlenimin başlangıcıdır. Hepimiz zaman zaman saçlarımızda dökülme, cansızlık, solukluk, kırılma gibi sorunlar yaşayabiliriz. Dr Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, saç dökülmesinin nedenlerini ve tedavisindeki son gelişmelerden biri olan saç dolgusu ile ilgili bilgi verdi…

Saçlarımız neden dökülür?

Genetik (andro genetik alopesi) sebepler; endokrin bozukluklar (tiroitbezi hastalıkları), doğum sonu dönemi,  menopoz, diyabet, beslenme bozuklukları, anemi (kansızlık), bazı ilaçlar ve kronik hastalıklar olabilir. Ayrıca nedeni mekanik işlemler yani sık fön çekilmesi, kötü fırçalama, sıkı saç toplama, bazı şampuanlar, boya, perma, renk açma işlemleri de olabilir. Psikolojik stres, deniz suyu, güneş, havuz sularındaki klor da saçları olumsuz etkiler. Bu gibi nedenlerin araştırılması için öncelikli olarak mutlaka dermatoloğunuza danışmalısınız. Zira belli tetkiklerin, kan analizlerinin yapılması gerekir. Elde edilen sonuçlara göre uyguladığımız birçok tedavi yöntemi vardır. Son zamanlarda geliştirilen dünyadaki ilk ve tek saç dolgusu; saçın yeniden çıkmasını ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan yenileyici peptit kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülle edilmiştir.

9_d

Nasıl uygulanır?

Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama ağrısızdır. Çok hassas kişilerde konforlu bir uygulama için; lokal anestezik krem uygulanabilir. 1 cc lik şırınga içindeki ürün yaklaşık 1 cm aralıklarla saçlı deri bölgesine uygulanır. Saç foliküllerinin bulunduğu derinin dermal papilla tabakasına etki eden Hair Filler kompleksi (saç dolgu bileşimi) saç folikül hücrelerinin büyümesini sağlayan büyüme faktörleri içerir. Ayrıca saç büyümesini teşvik eden çeşitli mediatörleri içerir. Bu yöntem, saçlı derinin kan dolaşımını hızlandırır, saç foliküllerini canlandırır, folikülleri büyüterek saç uzamasını tetikler ve saç kayıplarını durdurur.

ds

Kimler için uygundur?

– Her iki cinsiyette de görülen saç dökülmeleri.
– Seyrek ve incelmiş saçlar.
– Saç ekimi sonrası kalıcılık ve başarı oranını arttırmak için.
– Saç dökülmesi yaşayan hastaların kombine tedavisinde saç kaybını önleyici ve yeniden çıkarıcı sinerjik etki için.

İşte avantajları

– Etkin formülasyon.
– 4 seans (8 hafta) sonunda gözle görülür sonuç.
– Patentli peptit kompleksi ve büyüme faktörleri ile hızlı sonuç.