Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şahika’dan çifte rekor
Şahika’dan çifte rekor
Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, cumartesi günü kırdığı 110 metre rekorundan sonra dün de Cumhuriyetimizin 90’üncü yılı şerefine 93 metreye dalarak yeni bir rekora daha imza attı.
Yaşam 26 Ekim 2016 - 00:26

Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, cumartesi günü kırdığı 110 metre rekorundan sonra dün de Cumhuriyetimizin 90'üncü yılı şerefine 93 metreye dalarak yeni bir rekora daha imza attı.

Zaferini denizde ekip arkadaşlarıyla Türk bayrağı açarak kutlayan Şahika Ercümen, “Atalarımızın büyük mücadeleler sonunda elde ettiği Cumhuriyetimizin 93'üncü yılında 93 metreye dalarak ülkemizin huzuru için canını feda eden şehitlerimizi andık. Bugün hâlâ nefes alabiliyorsak onlar sayesindedir” dedi.

3

‘PALETLİ'DE BİR İLKİ BAŞARDI

MİLLİ sporcu Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde Dünya Sualtı Federasyonu'nun ilk kez kabul ettiği ‘değişken ağırlık paletli' dalında 110 metre dalışıyla bu alanda dünya rekoru kırmıştı. Ercümen dün de Cumhuriyetin 93'üncü yıldönümü dolayısıyla ‘değişken ağırlık paletsiz' kategorisinde dalış yaptı.

4

ŞEHİTLER İÇİN NEFESİMİ TUTTUM

ŞAHİKA Ercümen, iki yıldır kırılamayan kendine ait 91 metrelik rekoru 2 dakika 40 saniyede kırarak 93 metreye çıkardı. Genç sporcumuz, “Nefesimi yine şehitlerimiz için tuttum. Şehit çocuklarımız da bugün burada benimleydi” diyerek rekor denemesinde kendisine destek veren herkese teşekkür etti.