Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şampiyondan teröre tepki
Şampiyondan teröre tepki
Buz pateni şampiyonu Naz Arıcı, antrenmana Türk bayrağıyla çıktı
Yaşam 22 Mart 2016 - 00:37

Yetişkinler Artistik Buz Pateni Şampiyonu Naz Arıcı, buzda bayraklı şov yaptı. ‘Altın Kuğu' lakaplı Arıcı, Atatürk'ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh' sözünü hatırlatarak “Ankara ve İstanbul'daki terör olaylarına tepkimi bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızla gösterdim” dedi.

ALMANYA'da yapılan 2015 Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması'nda şampiyon olan sporcu Naz Arıcı, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki için antrenmana Türk bayrakları ile çıktı. Antrenörü Timuçin Özbükücü ile birlikte piste çıkan ‘Altın Kuğu', spor camiasının üzüntülü ama güçlü olduğunu söyledi.

İSTİKLAL MARŞIMIZI ZİRVEDE OKUTACAĞIM

NAZ Arıcı, “Bu yıl Almanya ve Kanada'da düzenlenecek şampiyonalarda rengini şehitlerimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızı zirveye taşıyıp, İstiklal Marşımızı okutacağım” dedi.

Naz ve milli takım antrenörü Timuçin Özbükücü “Antrenmanı, operasyon ve patlamalarda şehit düşen polis, asker ve vatandaşlarımıza adayarak Türk bayraklı yaptık. Biz istiyoruz ki sporu barış içinde din, dil ve ırk gözetmeksizin hep birlikte kardeş olarak yapalım” dedi.