Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şans, azim ve kararlılığın öyküsü
Şans, azim ve kararlılığın öyküsü
Kadınlara odaklanan ve kadınların güçlenmesinde rol oynayan bir kampanyaya imza atan Intimissimi, son zamanlarda sıkça gündemde. Farklı sektörlerden başarılı kadınları bir araya getiren kampanya yüzlerinden biri de, çok okunan ‘Deliciously Ella’ adlı yeme ve yaşam bloğu sahibi Ella Mills…
Ebru ERBERDİ
Yaşam 9 Eylül 2017 - 01:47

Sorunlar yerine çözümlere odaklanıyorum

– Projesinde yer aldığınız markanın kullandığınız ürünleri var mı?
Bu markanın sütyenlerine bayıldım. Sade, seksi ve çok rahatlar. Ben de sade ve her gün giyilebilecek parçalar tercih ediyorum. Tabii ki çekici gözükmek isterim. İşimde çok yoğunum ve genellikle güne çok erken başlıyorum. Bu yüzden herhangi bir şeyin içine giyebileceğim iç giyim parçalarını çok seviyorum.

mario-testino-intimissimi-2017-bts-5873

– Kendinizi özgüveni tam olarak hissetmek için neler yaparsınız?
Davranışların hislerin üzerinde büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Bu yüzden yoga yaparak, güzel giyinerek her durumda pozitif kalmaya çalışıyorum. Sorunlar yerine çözümlere odaklanmayı tercih ediyorum.

– Bugün geldiğin noktaya baktığında, kadınlara ve 18 yaşındakilere vereceğiniz tavsiye ne olur?
“Bağımsızlığınıza önem verin ve diğerlerinin ne yaptığına bakmayın”. ‘Cool' olmanın tek bir yolu yok ve herkesin sizi sevmesi mümkün değil. Sadece mutlu olmanın bir yolunu bulmanız gerekiyor. Farklılıkların sizi özel yaptığını görmeniz ve sizi her gün tutkulu kılan bir şeyler yapmanız gerek.

İşime tutkuyla bağlıyım

Size daima ilham veren ve kariyerinizde başarıya kavuşmanızı sağlayan kadın kim?

Annem daima yanımda durdu. 2011 yılında hastalandığımda, en kötü anlarda bana destek oldu. ‘Deliciously Ella' için yaptığım her tarifi denedi, her krizimde benimle konuştu ve bizimle çalışmaya devam ediyor. Çok güçlü bir kadın ve ona hayranım.

ella_mills_027

– Başarının sırrını nasıl açıklıyorsunuz?
Her şeyin bir karışımı diyebiliriz ama özetle, şans, azim ve kararlılık. ‘Deliciously Ella'yı doğru zamanda başlattım. İnsanlar yaptığım şeyin arayışındaydı ve ben de bu boşluğu doldurabildim. İşime tutkuyla bağlıyım ve olabildiğince dürüst ve gerçek olmaya çalışıyorum.

– Yüzü olduğunuz bu kampanyayla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Kadınların birbirlerine destek olmaları gerektiğine inancım tam; bu nedenle söz konusu projenin parçası olmak onur verici… Ayrıca kampanyanın çok etkili olacağını düşünüyorum çünkü her kadının iç güzelliğiyle kendine güvenmesi gerektiğine inanıyorum.

– Kampanya çekimlerinde Mario Testino'nun imzası var. Bu ismi duyunca ne hissettiniz?
Onunla çekim yapmak gerçeküstüydü. Benim için güzel bir değişiklikti ve çekim günü çok eğlendim.

deliciously-ella-pad-thai

Büyük hayaller kurmayı severim

– Kendi işini kurmak isteyen birine ne gibi tavsiyeler verirsiniz?
Büyük hayaller kurmayı ve hayallerinin peşinden gitmeyi seven biriyim. İşini kurmak isteyen herkese de bunu tavsiye ederim… Ama her şeyinizi vermeye hazırlıklı olmanız gerek.

– İşinizi kurmak size hayatta en çok neyi öğretti?
Ne kadar zor gözükürse gözüksün her zaman bir çözüm olduğunu öğretti. Doğru yaklaşıma sahipseniz çok büyük değişiklikler olabiliyor.

– 2011 yılında yakalanmış olduğunuz ve bugünkü mesleğinize sahip olmanızı sağlayan ‘Postural Taşikardiya' sendromuna yakalanma öykünüzü anlatır mısınız?
Üniversitenin ikinci yılında çok hastalandım ve en sonunda da sinir sistemimi etkileyen bir hastalığa yakalandığım çıktı ortaya. Bütün hayatım bir anda değişti; bir sürü ilaç alıyor ve yataktan çıkamıyordum. Bir yılın sonunda dibe vurdum ve bazı şeyleri değiştirmem gerektiğini anlamıştım. Böylece hastalığımın bazı semptomlarını azaltacağını ümit ederek çeşitli değişiklikler yaptım hayatımda. Semptomları azaltmak üç yılımı aldı ve bu sırada blog yazmaya başladım.

5-npe-monday-deliciously_ella_energy_balls_006
Ella Mills, 2011 yılında sinir sistemini etkileyen ‘Postural Taşikardiya' adlı sendroma yakalandı. Hastalığını kontrol altında tutabilmenin yollarını Mills yaşam tarzını ve yeme şeklini değiştirerek aramaya başladı. Doğal ve bitkisel yemekler deneyen Ella, iki sene sonra hiç ilaç kullanmadan hayatına devam etmeyi başardı. Deneyimlerini online paylaşarak ‘Deliciously Ella' adlı bloğunu ve markasını kurdu. Bu yıl da bir restoran açtı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.