Reklamsız Sözcü

Savaş mağduru hayvanların annesi

Suriyeli Rawaa Kilani, ülkesindeki iç savaşta yaralanan sokak hayvanlarını tedavi ettirip, sahiplendirerek Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gönderiyor.
00:4211 Şubat 2016
Savaş mağduru hayvanların annesi
Suriyeli Rawaa Kilani, ülkesindeki iç savaşta yaralanan sokak hayvanlarını tedavi ettirip, sahiplendirerek Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gönderiyor.

Kilani kurduğu ‘Peace 4 Paws' adlı grubuyla bugüne kadar savaş mağduru 150 kedi ve 12 köpeği sahiplendirdiğini söyledi.

Rawaa Kilani, bakımlarını yaptırdığı yaralı hayvanları dünyanın dörbir yanındaki hayvanseverlerin yardımıyla yeni ailelerinin yanına özel kafeslerle gönderiyor.

KENDi CANINI HiÇE SAYIYOR

İç savaş nedeniyle çok sayıda sivilin ölüp, yaralandığı, bir o kadar kişinin de canlarını kurtarmak için ülkesini terk ettiği Suriye'de, bu şiddetten sokak hayvanları da zarar görüyor. Kendi canını hiçe sayan Suriyeli ev kadını Rawaa Kilani ülkesindeki savaşta yaralanan sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Savaşta yaralanan hayvanlar yeni yuvalarında mutlu.

HEPSiNE PASAPORT ÇIKARDI

Suriye'nin Damascus (Şam) kentinde yaşayan ve eşi, savaş öncesinde bir petrol şirketinin avukatlığı yaptığı için maddi durumu da iyi olan Kilani, yaralı sokak hayvanlarını veterinerde tedavi ettiriyor. Ardından da pasaport çıkarttığı bu hayvanların Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gönderiyor.

YARALI HAYVANLAR HAYATA DÖNDÜ<br />Ülkesinde ‘Peace 4 Paws' adı altında bir grup kurarak bu konuda kendisine destek olan hayvanseverleri bir araya toplayan Kilani'nin kurtardığı hayvanlar simdi, Almanya, Hollanda, Belçika gibi pek çok ülkede yeni sahipleriyle mutlu yaşıyor.

 

TÜRK HAYVANSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTi<br />Türkiye'ye gelip Muğla'da yaşayan ve çok sayıda sokak kedisine baktığı için ‘Kedilerin annesi' olarak bilinen İskoç uyruklu Jeannie Thirkill'i ziyaret ettiğini belirten Kliani, Türkiye'deki havyanserlerden büyük destek gördüğünü açıkladı.
Son güncelleme: 09:0111.02.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp