Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şehrin ‘modern’ dağcılarından gökyüzü yürüyüşü
Şehrin ‘modern’ dağcılarından gökyüzü yürüyüşü
Çin'in sanayi kenti Shenzhen'de bulunan 400 metrelik gökdelene 'Skywalking' olarak bilinen akımı başlatan 'ontheroofs' ekibi tırmandı. Kendilerini modern dağcı olarak niteleyen kişiler tırmanma serüvenlerini görüntüleriyle sosyal medyada paylaştı.
Yaşam 28 Eylül 2017 - 11:07

Çin’in Guangdong eyaletinde yer alan Shenzhen’deki 400 metrelik bir gökdelene (China Resources Tower) dünyaca ünlü “ontheroofs” ekibi tırmandı. Güvenlik görevlilerinin denetimini atlatan ve gökdelene izinsiz çıkan iki genç tırmanma serüvenlerini çekerek drone ile görüntüledi.

Skywalking deniyor

“Skywalking” olarak tabir edilen ve yasa dışı tırmanışla birlikte şehrin yüksek noktalarına çıkılan yeni tarz, “ontheroofs” ekibiyle ünlü olan bir akım olarak tanındı. Ekibin tırmandığı gökdelenin bulunduğu şehir olan Shenzhen hızlı gelişen sanayisiyle büyüyen bir şehir olarak biliniyor. Kingkey Finans Kulesi, (439 m), Seg Plaza (356 m) ve Hua Qiang Bei (292 m) başta olmak üzere birçok yüksek yapının bulunduğu şehir Hong Kong’un kuzeyinde yer alıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.