Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sessizligin sesi olan ikizler
Sessizligin sesi olan ikizler
İşaret dili eğitmenliği yapan ikiz kardeşler Özge Gökbel ile Müge Gökbel, uygulamaya koydukları çok sayıda sosyal sorumluluk projeleriyle takdir topladı.
Yaşam 2 Haziran 2016 - 06:21

İşaret dili eğitmenliği yapan ikiz kardeşler Özge Gökbel ile Müge Gökbel, uygulamaya koydukları çok sayıda sosyal sorumluluk projeleriyle takdir topladı. İşitme engellileri dansla da buluşturan ikizler, amaçlarının engelsiz bir dünya yaratmak olduğunu söyledi.

50 KİŞİLİK DANS GRUBU KURDULAR

27 yaşındaki ikiz kardeşler Özge ve Müge Gökbel, Pamukkale Üniversitesi'nde Beden Eğitim Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümü'nü birinci ve üçüncü olarak bitirdi. Yapacakları işi de birlikte seçen ikizler, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde işaret dili eğitmeni olarak çalışmaya başladı. Sekiz yıldır eğitmenlik yapan Gökbel kardeşler, üç yıl önce 50 kişiden oluşan bir dans grubu kurdu.

KALPLERİNİN RİTMİ DANSA YANSIYOR

İŞİTME engelli dansçılarıyla birçok ödül kazanan grubun adı ‘Kalbimizin Ritmi'. Müge Gökbel “İşitme engelliler kalplerinin ritmini dansa yansıtıyor. Bu yüzden gruba bu adı koyduk. Dans etmeyen işitme engelli kalmasın istiyoruz. Ömrümüzün sonuna kadar bu grup var olacak ve daha da büyüyecek” diye konuştu. Özge Göbel ise amaçlarının engelsiz bir dünya yaratmak olduğunu söyledi.

58

Müge ve Özge Gökbel, “Dansta farkındalık yaratıyoruz. Önlerinde biz dans ediyoruz, sayıları öğretiyoruz. İşaret dilini kullanarak şarkıları da seslendiriyoruz. İşitme engelliler ise imkansızı başarıyor, hiç duymadan dansın ritmine ayak uyduruyorlar” diyor.