Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevginin moda dili batik baskılar
Sevginin moda dili batik baskılar
İlkbahar-yaz sezonu yaklaştıkça yeni trendler de kendilerini göstermeye başladı.
Yasemin CANDEMİR
Yaşam 17 Mart 2016 - 23:26

İlkbahar-yaz sezonu yaklaştıkça yeni trendler de kendilerini göstermeye başladı. Bu ana akımlardan biri de batik baskıların geri dönüşü. Yani her şey ne kadar renkli, o kadar iyi…

Moda uzun zamandır bir döngü içerisinde. Tam da bu nedenle 60'ların bol renkli ‘tye-dye' trendinin tekrar ortaya çıkması çok da şaşırtıcı değil. Modaya yön veren pek çok marka bize renklerin ahengini sunuyor. Belli ki batik desenler artık sadece hippilere özgü değil!

Kombin etkisi

Moda 70'lere batik desenler ve süet çizmelerle saygı duruşunda bulunurken tunik elbiselerle ve mini şortlarla kombinlemek için süet çizmeler edinmeyi şart koşuyor. 70'leri hep taze tutan festival ruhu şehirlerde de yükseliyor.

Gösteriş geri geldi

Minimalizm ve normallik beklenenin aksine yerini gösterişli, renkli ve büyük olana bırakmaya hazır. Chloe, Emilio Pucci gibi markalar zaten 70'ler ruhunu hiç bırakmamıştı. Renkli yapay kürklerle bu kış bizi sık sık buluşturan Saint Laurent, kısa pantolonları asla unutmayan Tom Ford ve Gucci batik baskıların geri dönüşünün hazırlayıcıları. Ülkemiz markalarından Koton'un ilkbahar-yaz sezonunu incelerken gördüğümüz kısa pantolonlarla bütünlenen batik baskılı bluzlar bu yaz hayatımızın daha renkli olacağının ibareleri arasında yer alıyor.

Son güncelleme: 12:01 - 18.03.2016
Etiketler